WTA „Championships“ turnyro finalas: Serena Williams ar Na Li?

Stambule vykstančio baigiamojo sezono pajėgiausių tenisininkių turnyras „WTA Championships“ pasiekė kulminaciją. Po šeštadienį vykusių pusfinalio susitikimų paaiškėjo finalo dalyvės – pirmoji pasaulio raketė amerikietė Serena Williams ir penktą vietą pajėgiausių tenisininkių klasifikacijoje užimanti kinė Na Li.

S.Williams į finalą pateko po atkaklios 6:4, 2:6, 6:4 įveikusi serbę Jeleną Jankovič (WTA reitingas – 8), o N.Li 6:4, 6:2 nugalėjo čekę Petrą Kvitovą (WTA-6).

Trys priežastys, kodėl pergalę gali iškovoti Serena Williams:

1) Persvara tarpusavio susitikimuose. S.Williams ir N.Li viena prieš kitą dešimt sykių, iš kurių net devynis laimėjo amerikietė. 2013 metų sezone tenisininkės susitiko tris sykius ir visas pergales iškovojo S.Williams. Kinijos sportininkei nepavyko laimėti nė seto.

2) Patirtis. S.Williams WTA „Championships“ finale žais šeštą kartą (laimėjo 2001, 2009 ir 2012 metais). Kinijos tenisininkė tarp baigiamojo sezono turnyro dalyvių pateko vos trečią kartą. Per pirmus du N.Li nepavyko įveikti grupės varžybų barjero.

3) Įspūdinga sportinė forma. S.Williams laimėjo paskutinį šio sezono „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrą „US Open“, o po to triumfavo Pekine vykusiame „China Open“ turnyre nepralaimėjusi nė seto. „WTA Championships“ turnyro starte amerikietei rimčiau nepasipriešino nei Agnieszka Radwanska (WTA-4), nei Angelique Kerber (WTA-9), nei P.Kvitova.

Trys priežastys, kodėl pergalę gali iškovoti Na Li:

1) Emocinė būsena. N.Li savaitė Turkijoje prilygsta svajonės išsipildymui. Į finalą patekusi sportininkė pirmą kartą planetos reitinge pakils į trečią poziciją ir taps pirma Azijos žaidėja istorijoje, kuriai tai pavyko padaryti. Be to, sportininkės kišenę papildys mažiausiai 591,5 tūkst. dolerių čekis.

2) Varžovės nuovargis. Po sunkios pergalės pusfinalyje S.Williams atsleidė, jog prastą žaidimą lėmė nuovargio simptomai. „Manau, kūnas pavargo po tiek daug žaistų susitikimų“,– teigė amerikietė. Šeštadienį S.Williams mačas truko 2 valandas ir 7 minutes, o N.Li – pusvalandžiu trumpiau.

3) Neturi ką prarasti. Susitikimo favorite ekspertai įvardija S.Williams. Spaudimą jaučianti amerikietė dažnai sunkiai tvardo emocijas, kurios žaisti geriau nepadeda. Verta prisiminti 2009 metų „US Open“ turnyro pusfinalį, kada S.Williams po nepalankaus teisėjos sprendimo „pasisiūlė“ sukišti kamuoliuką jai į gerklę.