Varžovas: 15 pasaulio raketė, kurią Berankis dukart yra įveikęs


US Open turnyrą Ričardas Berankis pradėjo sekinančia pergale. Tai antroji Berankio karjeros pergalė pagrindinėse US Open varžybose. Pirmą lietuvis buvo iškovojęs dar 2010 metais.

 

Po dramatiškos, daugiau nei 3,5 valandos trukusios kovos 6:2, 6:2, 4:6, 2:6, 7:6 (7:4) Berankis šįkart nugalėjo 46-ą vietą pasaulio reitinge užimantį portugalą Joao Sousą.

 

Lietuvis nesunkiai laimėjo pirmuosius du setus, tačiau portugalas vėliau perėmė iniciatyvą.

 

Be to, trečio seto viduryje Berankis susidūrė su sveikatos problemomis. Ėmė traukti koją kirkšnies srityje. Nuo penkto seto pradžios ėmė traukuliuoti visą kūną. Berankis pripažino, kad jei būtų reikėję žaisti dar bent kelis taškus, mėšlungis būtų sutraukęs visą kūną.

 

Organizmas buvo tiek paveiktas dehidratacijos, kad iškart po mačo Berankį supykino.

 

Ar per laisvą dieną lietuvos sugebėjo atisgauti? Antrajame rate teks kovoti su 15-ąja pasaulio rakete Davidu Goffinu, kuris 6:4, 6:1, 6:2 užtikrintai nugalėjo italą Simonę Bolellį.

 

Berankis ir Goffinas yra bendraamžiai, yra kartu treniravęsi, o suaugusiųjų varžybose iki šiol susitikę buvo tris kartus. 2011 metais Šveicarijoje ir 2012 metais, nepralaimėdamas nė vieno seto, triumfavo Berankis. Tačiau šiais metais Indijoje 0-6, 6-4, 6-7 pranašesnis buvo 25-erių belgas.

 

Žinome, kad Berankis yra buvęs pirmąja jaunių pasaulio rakete. Goffinas jaunių reitinge buvo pakilęs tik iki 10-osios pozicijos, tačiau 2014 metais padarė tai, ko Berankiui dar nepavyko: prasimušė į ATP reitingo 30-tuką.

 

Pirmą kartą garsiai apie save pasauliui belgas pranešė 2012 metais, kai nukeliavo iki ketvirtojo French Open etapo ir ten nusileido Rogeriui Federeriui.

 

Goffinas yra įveikęs tokias teniso žvaigždes kaip Johnas Isneris, Radekas Štepanekas, Viktoras Troickis, Milošas Raoničius ir Jo Wilfriedas Tsonga. 

 

Lažinkitės dėl Berankis-Goffin mačo baigties.