Tęsia 13 metų trunkantį boikotą


Viltys, jog pirmoji pasaulio teniso raketė Serena Williams po 13 metų pertraukos pasirodys

„BNP Paribas Open“ teniso turnyro Indian Velse (JAV) kortuose, dužo. Gerai apgalvojusi, amerikietė nusprendė pratęsti šio turnyro boikotą.

S.Williams ir jos vyresnė sesuo Venus Williams nustojo vykti į turnyrą Kalifornijoje po to, kai 2001 m. S.Williams buvo įžeista žiūrovų kontraversiškai susiklosčiusiame finale.

Abi seserys turėjo susitikti turnyro Indian Velse pusfinalyje, tačiau Venus, motyvuodama trauma, pasitraukė iš kovos iki mačo pradžios likus kelioms minutėms. Žiūrovai savo nepasitenkinimą išreiškė ant sesers Serenos finale prieš belgę Kim Clijsters, kurį S.Williams laimėjo 4:6, 6:4, 6:2. Finalo metu buvo nušvilpta ir mačo kartu su tėvu Ričardu Williamsu atvykusi stebėti Venus.

R.Williamsas teigė, jog per finalą iš auditorijos išgirdo į jų pusę nukreiptus rasistinius komentarus, todėl šeima niekada nusprendė negrįžti į šią areną.

S.Williams per „Australian Open“ turnyrą buvo užsiminusi, jog gali nutraukti Indian Velso boikotą. Amerikietė atskleidė, jog jos kategoriškumą supurtė filmas apie buvusį PAR prezidentą, kovotoją prieš apartheidą Nelsoną Mandelą.

„Prieš keletą dienų susimąsčiau, galbūt tai dėl filmo... Galvoju apie žaidimą Indian Velse. Net nežinau. Dabar turiu susikoncentruoti ties turnyru“, - žurnalistams kalbėjo S.Williams „Australian Open“ turnyre, iš kurio sensacingai krito ketvirtame rate.

Vis dėlto galiausiai pirmoji pasaulio raketė persigalvojo. „Daug apie tai mąsčiau ir nusprendžiau praleisti „BNP Paribas Open“ turnyrą šiais metais. Visiems, kurie susiję su šiuo turnyru, linkiu geriausius linkėjimus“, - pranešė amerikietė.

„Mes linkime jai didžiausios sėkmės šį sezoną ir tikimės, kad kitąmet ji sugrįš“, - vylėsi turnyro direktorius Steve‘as Simonas.

Kovo 3-16 dienomis vyksiančiame „BNP Paribas Open“ planuoja dalyvauti visas geriausių pasaulio tenisininkių dešimtukas, išskyrus S.Williams. Favoritėmis triumfuoti laikomos baltarusė Viktorija Azarenka ir čempionės titulą ginanti rusė Marija Šarapova. 

Teniso lažybų pasiūla