Šveicaro rekordas


TENISO LAŽYBŲ PASIŪLA

Teniso turnyrą po 18 mėnesių pertraukos laimėjęs šveicaras Rogeris Federis (ATP-8) gali pasigirti vienu įspūdingu statistikos elementu. Per 16 metų trunkančią karjerą, sužaidęs 300 mačų daugiau nei bet kuris vis dar sportuojantis tenisininkas, nėra nei karto pasitraukęs iš mačo dėl traumos ar kitų priežasčių. 

R.Federeris iš viso yra sužaidęs 1,154 dvikovų – tai geriausias rezultatas tarp visų vis dar sportuojančių profesionalių tenisininkų. Nė vienas iš 25 geriausių pasaulio tenisininkų negali pasigirti tokiu pasiekimu – visi yra pasitraukę iš mačo tris ar daugiau kartų.

Tommy Haasas dvikovos nepabaigė 23 kartus, Davidas Ferreras – 7, Lleytonas Hewittas – 6, Rafaelis Nadalis – 7, Novakas Džokovičius – 11. Nikolajus Davydenko dėl traumų ar kitų priežasčių iš susitikimo pasitraukė 23 kartus, Tommy  Robredo – 9, Mikhailas Youzhny – 13, Tomasas Berdychas – 9, Jarkko Nieminenas 15, Andy Murray – 4.

32-erių R.Federeris pasiryžęs įrodyti, jog daugelis jį nurašė per anksti. Šveicaras per pirmą 2014 m. sezono ketvirtį jau įveikė keturis pirmo dešimtuko tenisininkus, įskaitant ir serbą N.Džokovičių.  Tiesa, pasak R.Federerio, laimėti titulus jam yra kur kas svarbiau nei sugrįžti į ATP reitingo viršų.

„Reitingai man yra antraeilis dalykas, nebent kalbėtume apie pačią pirmą vietą, nuo kurios aš esu labai toli, tad noriu sukoncentruoti ir tiesiog kovoti dėl titulų“, - pažymėjo R.Federeris.