Stanislas Wawrinka: kas toliau?


Į pirmąjį ATP dešimtuką Stanislas Wawrinka įsiveržė prieš šešerius metus. Atrodė, kad tuomet 23-ejų šveicaras užkariaus teniso pasaulį, tačiau jis taip ir neišlindo iš tautiečio Rogerio Federerio šešėlio.

Iki šių metų „Australian Open“. Šiemet Melburne 28-erių S.Wawrinka ne tik pirmą kartą karjeroje laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrą, bet pakeliui nukovė ir abu geriausius pasaulio tenisininkus – čempiono titulą gynusį Novaką Djokovičių (ATP 2) bei Rafaelį Nadalį (ATP 1).

To padaryti niekam nebuvo pavykę jau daugiau nei 20 metų.

Įspūdingas pasirodymas lėmė ir įspūdingą šuolį ATP reitinge. Iki šiol S.Wawrinka aukščiausiai buvo pakilęs iki 8-os vietos, o po „Australian Open“ atsistojo iš karto po minėtų R.Nadalio ir N.Djokovičiaus.

Trečiąja planetos rakete tapęs S.Wawrinka pirmą kartą aplenkė ir legendinį R.Federerį.

Bet kas toliau? Ar gali S.Wawrinka kilti dar aukščiau?

Taip. Pirmiausia, dėl Magnuso Normano. Nuo 2013-ųjų S.Wawrinkos treneriu tapęs švedas išsprendė šveicaro nepastovumo problemas. Taip pat, akivaizdu, pridėjo tikėjimo, jog S.Wawrinka gali nugalėti net ir pačius geriausius.

Be to, naujoji trečia pasaulio raketė daug stabiliau paduoda, o jo smūgį iš kairės viena ranka teniso legenda Johnas McEnroe vadina „geriausiu šių laikų tenise“.

S.Wawrinkai netrūksta ir atsidavimo. 2011-aisiais jis net išsiskyrė su žmona, Ilham Vuilloud, anot pranešimų, vien tam, kad galėtų visą savo laiką skirti tenisui. Tiesa, pora vėliau susitaikė.

Dar įdomiau, kad pats S.Wawrinka stipriausiu jaučiasi ant grunto, o „Australian Open“ čempionu jis tapo ant kietos dangos.

„Bandžiau. Visada susimoviau. Nesvarbu. Bandyk dar kartą. Susimauk dar kartą. Bet šįsyk būt geresnis“, – šie žodžiai yra ištatuiruoti ant S.Wawrinkos dešinės rankos. Panašu, kad jie pildosi.