Shenzhen Open: Berankis ant bangos

Berankis 1.73, Lačko 2.05

Kinijoje vykstančiame ATP-250 serijos turnyre „Shenzhen Open“ lietuvis Ričardas Berankis iškovojo įspūdingą pergalę. Vieną įspūdingiausių karjeroje.

120-ą vietą pasaulio reitinge užimantis R.Berankis pirmame varžybų rate 6:4, 6:2 nugalėjo penktą pagal skirstymą Gillesą Simoną. Buvusi šeštoji pasaulio raketė iš Prancūzijos ATP klasifikacijoje šiuo metu 34-as.

Tai pirma R.Berankio pergalė ATP turo varžybose nuo balandžio mėnesio, kai R.Berankis varžybose Miunchene pasiekė ketvirtfinalį.

Antrame rate lietuvio laukia akistata su Lukašu Lacko. 85-ą vietą pasaulio reitinge užimantis slovakas pirmame varžybų rate 6:1, 7:6(4) nugalėjo rusą Jevgenijų Donskojų (ATP-132).

Su šiuo trimis metais vyresniu slovaku R.Berankis ne kartą treniravosi. 2011 metais jie buvo susitikę „Slovak Open“ turnyre Bratislavoje. Tuomet pergalę 7:6, 6:2 šventė L.Lacko.

R.Berankis laimėjo keturis iš paskutinių penkių mačų su Top-200 žaidėjais, o įskaitant Daviso taurės ir „Challenger“ turnyrus – pralaimėjo tik kartą per paskutinius vienuolika mačų.

L.Lačko iš pasutinių 11-ikos mačų pralaimėjo penkis, tačiau visus juos – pirmojo šimtuko žaidėjams.

„Shenzhen Open“ turnyre taip pat dalyvaus penkta pasaulio raketė Davidas Ferreras. 11-as ATP klasifikacijoje škotas Andy Murray, taip pat Roberto Bautista Agutas (ATP-17) bei Richard'as Gasquet (ATP-21).