Kas laimės „Australian Open“?


Penki tenisininkai ir penkios tenisininkės, kovosiančios dėl pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ karūnos.

Vyrai

Novakas Djokovičius

Jis laimėjo tris paskutinius „Australian Open“. Daugiau nieko pasakoti ir nereikia. Melburno kortai tiesiog tobulai tinka galingam antrosios planetos raketės žaidimui ant galinės linijos.

Rafaelis Nadalis

Pasveikęs po traumų jis nuvertė N.Djokovičių nuo ATP reitingo viršūnės ir pernai triumfavo ne tik savo namų korte – ant „French Open“ grunto, bet ir svečiuose – ant „US Open“ hardo. Galime neabejoti, kad geriausias pasaulio tenisininkas padarys viską, kad nukautų N.Djokovičių ir ant mėgstamiausios jo dangos.

Andy Murray

Jis laimėjo 2012-ųjų olimpinį auksą. Tada – Vimbldoną, nutraukdamas net 77 metus trukusią britų nesėkmių namuose seriją, tačiau, kai jau atrodė, kad netrukus tenise prasidės A.Murray era, „Drakoną“ (tenisininko pravardė, – past.) surakino nugaros trauma. Nors po operacijos A.Murray dar tik vejasi geriausią savo sportinę formą, „Australian Open“ finale jis žaidė 3 kartus per paskutinius 4 metus.

Rogeris Federeris

Niekada nestatyk prieš geriausią visų laikų tenisininką. Nors tokiu tituluojamas 32-ejų šveicaras paskutiniu metu apie savo galybę primena tik istorijos knygose, rekordinius 17 kartų „Didžiojo kirčio“ čempionas mielai užčiauptų visus tuos, kurie jį jau išsiuntė į pensiją.

Davidas Ferreras

Taip, jis – trečioji planetos raketė ir todėl negali būti išbrauktas iš šio sąrašo, tačiau D.Ferrero sėkmė Melburne jau būtų didelė staigmena. „Australian Open“ tiesiog netinka nepavargstančio ispano žaidimo stiliui – iš 12 bandymų jis toliausiai buvo nužengęs tik iki pusfinalio (dukart per paskutinius 3 metus).

Tie, kurie gali iššauti: Juanas Martinas del Potro, Jo-Wilfriedas Tsonga, Gaelis Monfilsas, Johnas Isneris.

Moterys

Serena Williams

Neginčijama teniso karalienė savo kolekcijoje jau turi 5-is „Australian Open“ trofėjus ir net 17-a „Didžiojo kirčio“ titulų. Pernai ji laimėjo 78 (!) kovas iš 82-ų, o į Melburną atvyko laimėjusi 22 mačus iš eilės, įskaičiuojant ir pergales prieš Mariją Šarapovą bei Viktoriją Azarenką šiemet.

Viktorija Azarenka

Baltarusė yra dviejų paskutinių „Australian Open“ nugalėtoja. Natūralu, kad jis ir šiemet bus favoritė, bet jei ji pasitaikys S.Williams kelyje, turėtų labai pasisaugoti.

Marija Šarapova

Namuose ji turi visų „Didžiojo kirčių“ čempionės taures ir sveika gali nugalėti bet ką (galbūt net S.Williams), tačiau rusės problema yra ta, kad dėl chroniškos peties traumos visiškai sveika paskutiniu metu ji būna retai.

Sloane Stephens

Taip, jai dar tik 20 metų. Taip, ji tik 12 planetos raketė. Tačiau būtent ši amerikietė sugadino tobulą S.Williams sezoną, kai pernai išmetė tituluotą tautietę „Australian Open“ ketvirtfinalyje. Nenustebkite, jei S.Stephens pavardė šiemet vėl bus linksniuojama viso pasaulio žiniasklaidos antraštėse.

Li Na

31-erių kinė sensta, tačiau ji vis dar yra ketvirta pasaulyje, o „Australian Open“ finale žaidė 2 kartus per paskutinius 3 metus. Jos neįvertinti tikrai negalima.

Tos, kurios gali nustebinti: Angelique Kerber, Agniezska Radwanska, Samantha Stosur, Ana Ivanovi.

„Australian Open“ pasiūla.