Halep vs. Petkovič: debiutančių akistata

„French Open“ pusfinalyje – Simona Halep prieš Andrea Petkovič. Devyni dalykai, kuriuos verta žinoti:

1) A.Petkovič ketvirtfinalio mače su Sara Errani, kurį laimėjo 6-2, 6-2, atliko vos keturis antruosius padavimus. Ji sėkmingai atliko 41 iš 45 pirmųjų padavimų (91 proc.).

2) S.Halep laimėjo 11 iš paskutinių 12 mačų, neskaitant pralaimėjimo Carlai Suarez-Navarro, įskaityto be kovos – turnyre Italijoje S.Halep pasitraukė dėl traumos.

3) Tiek A.Petkovič, tiek S.Halep „Didžiojo kirčio“ turnyro pusfinalyje žais pirmą kartą. A.Petkovič iki mačo su S.Errani tokio lygio turnyrų ketvirtfinaliuose nebuvo laimėjusi nė vieno seto.

4) Paskutinį kartą „Didžiojo kirčio“ turnyro pusfinalyje dvi šio etapo debiutantės buvo susitikusios 2009 metais, kai „US Open“ pusfinalyje Caroline Wozniacki įveikė Yaniną Wickmayer.

5) S.Halep pakils į trečią vietą WTA pasaulio reitinge, jei iškops į finalą. Lygiai prieš metus 22-ejų rumunė dar buvo 58 pozicijoje... Metų pradžioje ji atsiėmė didžiausią pažangą padariusios tenisininkės apdovanojimą.

6) Pasiekusi pusfinalį A.Petkovič iš 27-os pozicijos pakilis į 20-ą. Tai bus sugrįžimas į 20-uką po beveik dviejų metų pertraukos. Jei laimės turnyrą, vokietė pakils į 11-ą poziciją. Devinta vieta yra aukščiausia, į kurią per karjerą yra pavykę pakilti A.Petkovič.

7) A.Petkovič yra trečioji vokietė po Steffi Graf eros, kuriai pavyko patekti į „Didžiojo kirčio“ turnyro pusfinalį. Pirmosios dvi – tai Sabine Lisicki ir Angelique Kerber, kurios pusfinaliuose žaidė po du kartus. S.Graf pusfinalio barjerą „Didžiojo kirčio“ turnyruose buvo pasiekusi 37 kartus.

8) 2-1 – toks yra tarpusavio mačų rezultatas S.Halep naudai. Rumunė vokietę įveikė paskutiniuose dviejuose tarpusavio mačuose.

9) S.Halep laikoma poros favorite su 1.22 koeficientu. A.Petkovič galimybės įvertintos 4.10.