French Open: išmušė Džokovičiaus valanda?


Grunto karalius Rafaelis Nadalis laimėjo 9 iš pastarųjų 10-ties „French Open“ turnyrų ir penkis iš eilės.

 

Nuo 2005 metų „Rolan Garros“ kortuose ispaną yra įveikęs vienintelis Robinas Soderlingas. Tai nutiko 2009 metais. Tačiau eliminavęs R.Nadalį švedas finale tąsyk pralaimėjo Rogeriui Federeriui.

 

Tai vienas iš penkių kartų, kai R.Federeris žaidė „French Open“ finale. Kitus keturis kartus (2006-08, 2011) jis pralaimėjo tam pačiam R.Nadaliui.

 

R.Nadalis „French Open“ finaluose taip pat yra įveikęs Mariano Puertą (2005), minėtą R.Soderlingą (2010), Davidą Ferrerą (2013) ir Novaką Džokovičių (2012, 2014).

 

Įspūdinga forma, kurią šį sezoną demonstruoja N.Džokovičius, specialistus verčia prognozuoti, kad būtent šiais metais bus nutrauktas R.Nadalio dominavimas, ir kad tai padarys būtet N.Džokovičius.

 

Tai būtų itin svarbi pergalė serbo karjeroje. Džokas taptų aštuntuoju tenisininku istorijoje, kuriam pavyktų laimėti visus keturis „Gran Slam“ turnyrus. Kol kas tai yra padarę tik Fredas Perry, Donas Budge'as, Rodas Laveris, Roy'us Emersonas, Andre Agassi, R.Federeris ir R.Nadalis.

 

N.Džokovičius į Paryžių atvyksta po 22 pergalių serijos. Šiemet jis nuskynė „Australian Open“, „Indian Wells“ bei turnyrų Monte Karle ir Romoje titulus. Iš viso šiais metais serbo sąskaitoje – 35 pergalės iš 37.

 

Kita vertus, panašioje situacijoje N.Džokovičius buvo ir 2011 metais, kai iki „French Open“ pusfinalio buvo pasiekęs 43 pergalių seriją. Ją nutraukė R.Federeris.

 

Šių metų „French Open“ – jau 11-tas N.Džokovičiaus karjeroje. Metas laimėti? 1.72 kad serbui pavyks tai padaryti.