Džokovičius vs. Nadalis: favoritas serbas, bet iššūkis – abiem

ATP serijos turnyro Katare finale kovos favoritai – pajėgiausias planetos tenisininkas Novakas Džokovičius bei 2014 metais šiame turnyre triumfavęs antras pagal skirstymą ispanas Rafaelis Nadalis.

N.Džokovičius pusfinalyje 6:3, 7:6 (7:3) įveikė trečiąjį pagal reitingą čeką Tomašą Berdychą, o R.Nadalis 6:3, 6:4 nugalėjo ukrainietį Ilją Marčenką.

Ispanui tai bus jau 99-asis ATP serijos turnyrų finalinis mačas. R.Nadalis pagal šį rodiklį užima šeštą vietą tarp daugiausiai finalų žaidusių tenisininkų.

Jį lenkia tik Jimmy's Connorsas (164), Ivanas Lendlas (146), Rogeris Federeris (135), Johnas McEnroe'us (109) bei Guillermo Villas (104).

86-ą kartą į ATP serijos teniso turnyrų finalą patekęs N.Džokovičius šioje rikiuotėje užima dešimtą vietą.

Finalas intriguoja vien tuo, kad tai bus 47-oji Džoko ir R.Nadalio akistata, o iki šiol kiekvienas yra iškovojęs po 23 pergales.

Vis dėlto favoritu laikomas serbas, kuris laimėjo aštuonis iš pastarųjų devynių tarpusavio mačų, įskaitant susitikimą ATP World Tour Finals turnyre prieš keletą mėnesių.

2015 metais N.Džokovičius laimėjo visas tarpusavio akistatas.

Pažiūrėsime, kas nutiks. Tai iššūkis abiem žaidėjams“, - finalo išvakarėse kalbėjo R.Nadalis.