Berankio kelias į „Australian Open“

Antradienį ištraukti pirmo šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro „Australian Open“ kvalifikacijos burtai. Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis turi puikias galimybes dar kartą žengti į vieno prestižiškiausių teniso turnyrų pagrindines varžybas, kadangi kvalifikacijoje su aukštesnį reitingą turinčiu varžovu lietuviui susigrumti neteks. Kas jie – galimi R.Berankio oponentai?

Pirmas varžovas – Gianluca Naso (ATP reitingas – 278)

Pirmame atrankos varžybų rate Lietuvos tenisininko varžovu bus 27-erių italas Gianluca Naso. 278 vietą pajėgiausių planetos tenisininkų klasifikacijoje užimantis sportininkas – grunto dangos meistras. Praėjusio sezono metu jis žaidė 32-uose turnyruose, iš kurių net 29 būtent ant grunto. „Australian Open“ turnyro kortai dengti kietu paviršiumi, o ant tokios dangos G.Naso per 2013 metų sezoną sužaidė vos du susitikimus. Italas pirmame „Australian Open“ kvalifikacijos rate 3:6, 2:6 nusileido Janui Hernychui (tuomet ATP-193), o sezono pabaigoje ATP „Challenger“ serijos turnyre 3:6, 4:6 pralaimėjo tik 354 vietą reitinge užėmusiam tautiečiui Matteo Trevisanui.

R.Berankis ir G.Naso kartą jau žaidė tarpusavyje – 2008 metais vykusiame ATP turnyro Varšuvoje kvalifikacijoje lietuvis laimėjo 7:5, 6:7(4), 7:6(9). Tiesa, tuomet 17-metis R.Berankis dar tik žengė pirmus žingsnius suaugusiųjų tenise bei žaidė ant sau neparankios grunto dangos. Galima lažintis, jog G.Naso lietuviui yra vienas iš parankiausių galimų oponentų „Australian Open“ atrankoje.

Antras ratas: Denisas Molchanovas (ATP-322) arba Andre Ghemas (ATP-226)

26 metų ukrainietis Denisas Molchanovas (ATP-322) reitingo taškus pastaruoju metu renka itin sunkiai. Tenisininkas antroje 2013-ųjų pusėje po „US Open“ atrankos laimėjo dvi ir pralaimėjo net dešimt susitikimų. Sportininkas nelaimėjo prieš nė vieną į Top 300 patenkantį varžovą. Ne ką geriau D.Molchanovas pradėjo ir šiuos metus: po gana sunkios kovos 6:4, 6:4 įveikė Loicą Perretą (ATP-1135) bei pralaimėjo dviem trečiame reitingo šimtuke esantiems tenisininkams.

Kitas galimas R.Berankio varžovas antrame etape brazilas Andre Ghemas (ATP-226) – dar vienas grunto kortų specialistas. Tenisininkas pernai žaidė 25 turnyruose, iš jų – 19-oje ant šio tipo dangos bei pasiekė nemažų pergalių. A.Ghemas įveikė kelis į Top-150 patenkančius tenisininkus – Adrianą Ungurą (tada ATP-96), Guido Pellą (ATP-115), Jaoa Souzą (ATP-111), Illja Marčenko (ATP-120), Go Soedą (ATP-115) – bei pasipriešino tuomet 19-ai pasaulio raketei Juanui Monaco. Tiesa, brazilas moka žaisti ir ant kietos dangos kortų: gimtinėje vykusiame ATP „Challenger“ serijos turnyre jis nukeliavo iki pat finalo.

Trečias ratas: Gerardas Granollers (ATP-224), Ilja Bozoljacas (ATP-241), Marco Chiudinelli (ATP-173) arba Andrejus Martinas (ATP-147)

241-a pasaulio raketė serbas Ilja Bozoljacas praėjusį sezoną pradėjo žaisdamas žemiausio lygio „Futures“ turnyruose. Pirmoje metų pusėje serbas laimėjo tris tokio lygio turnyrus bei planetos reitinge grįžo į antrą šimtuką. Vis tik žaisti „Challenger“ varžybose jam nesisekė: tenisininkas retai peržengdavo kvalifikaciją ar pirmo rato barjerą. Skambiausias sezono pergales I.Bozoljacas iškovojo Uzbekistane, kur „Challenger“ serijos turnyre nužygiavo iki finalo.

Ispanas Gerardas Granollersas (ATP-224) savo reitingą išsikovojo sunkiu darbu, t.y. keliaudamas iš turnyro į turnyrą. Tenisininkas sužaidė net 35-iuose turnyruose, dalyvavo aštuonių „Futures“ turnyrų finaluose (iš jų laimėjo tris). Per savo karjerą G.Granollersas žaidė dviejose „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų atrankose, tačiau abukart jam nepavyko įveikti jau pirmo varžovo. Sunkiai tikėtina, jog jam pavyks tai padaryti ir šiemet.

Šveicaras Marco Chiudinellis (ATP-173) jau išgyvena karjeros saulėlydį. 32-ejų tenisininkas prieš trejus metus buvo 52-a pasaulio raketė, tačiau dabar jo reitingas periodiškai krinta. Pernai M.Chiudinellis žaidė trijuose „Didžiojio kirčio“ serijos turnyruose, tačiau į pagrindines varžybas jam patekti nepavyko.

Likęs galimas R.Berankio varžovas slovakas Andrejus Martinas (ATP-147) pastaruoju metu taip pat neblizga. Tarp aštuonių daugiausiai „Challenger“ turnyruose taškų surinkusių tenisininkų patekęs slovakas žaidė ATP „Challenger Tour Finals“ turnyre Brazilijoje, tačiau ten triuškinamai pralaimėjo visas tris grupės dvikovas. Praėjusią savaitę A.Martinas bandė laimę ATP 250 serijos turnyro Indijoje kvalifikacijoje, tačiau 6:0, 6:7(5), 0:6 pralaimėjo tik 959 vietą ATP reitinge užimančiam rusui Michailui Elginui.

Ričardo Berankio kelias į pagrindinį „Australian Open“ atviras.