Australian Open finalas: 16-tas iš eilės Šarapovos pralaimėjimas Serenai Williams?


Australian Open moterų turnyro finalas - pats įdomiausias, koks tik galėjo būti. Marija Šarapova prieš Sereną Williams.

Nr.1 prieš Nr.2. 18 kartų Grand Slam laimėtoja prieš penkiskart Grand Slam laimėtoją. Dvi garsiausios pasaulio sportininkės - viena prieš kitą.

Vis dėlto svarbiausias klausimas: ar Rusijos tenisininkė pagaliau nutrauks pralaimėjimų Serenai seriją? Ar visgi Williams dominavimas tęsis ir antrą dešimtmetį...

Jau praėjo daugiau nei 10 metų ir sužaista 15 tarpusavio mačų nuo tada, kai Šarapova paskutinį kartą įveikė Sereną. 15-lika Serenos pergalių iš eilės!

Bendras pergalių balansas 16-2 Williams naudai. Šarapovai tebuvo 17 metų, kai 2004 metais Los Andžele paskutinį kartą įveikė amerikietę.

"Marija žaidžia puikiai. Ji čia, nes yra tikra kovotoja, kuri niekada nenuleidžia rankų. Nesvarbu, kas buvo anksčiau, dabar tai bus visiškai naujas mačas. Ji neturi ko prarasti, priešingai - tik kažką laimėti. Aš to nejaučiu. Aš esu laimėjusi šį turnyrą keletą kartų, ir nejaučiu spaudimo laimėti dar kartą. Noriu, bet man tai nėra gyvenk arba mirk mačas", - kalbėjo Williams, kuri išties žino, kaip laimėti didžiausios svarbos mačą.

Williams karjeroje tai jau 23-ias Grand Slam finalas. Iki šiol ji pralaimėjo tik keturis iš jų (18-4).

Australian Open finale Williams žaidė penkis kartus ir visus triumfavo. Paskutinį kartą tai nutiko prieš penkerius metus.

Šarapova taip pat yra laimėjusi Australian Open - tai nutiko 2008 metais. Dar du kartus žaidė finale, bet pralaimėjo - 2007 metais tai pačiai Serenai Williams, 2012 - Viktorijai Azarenkai.

Williams ir Šarapovos akistata 2007 metų Australian Open finale baigėsi 6-1, 6-2.

2005 metais jos buvo susitikusios šio turnyro pusfinalyje, ir amerikietė triumfavo 2-6, 7-5, 8-6.

2.16 kad Serena Williams šįkart laimės po dviejų setų.