10 priežasčių, kodėl Milošas Raoničius yra pakeliui į didžiausią šlovę


Milošas Raoničius jau dabar vadinamas geriausiu Kanados vientų žaidėju nuo tada, kai pradėti rengti Open turnyrai.

Šiuo metu jis yra šeštas pasaulio reitinge ir daugiausia dėmesio traukiantis žaidėjas Šiaurės Amerikos žemyne. Štai 10 priežasčių, kodėl jo laukia šlovinga ateitis ATP reitingo viršūnėje:

 

1. Geriausias padavimas pasaulyje

Jo padavimas ko gero geriausias per visą teniso istoriją,” - sako Kanados dvejetų legenda Danielis Nestoras. Nestoras žino, ką kalbą – 41-erių kanadietis didžiajame teniso sukosi nuo 1991 metų.

Tiesiog pažiūrėkite į statistiką. Iki šios savaitės, 2014-aisiais per 39 mačus Raoničius atliko 650 neatremiamų padavimų. Jis laimėjo 83 proc. taškų po savo pirmojo padavimo (tik Ivo Karlovičius jį lenkia) ir 91 proc. geimų po savo padavimų (tik Johnas Isneris ir Karlovičius lenkia).

 

2. Įspūdingas padavimo greitis

 

2012 metais Rogers Cup turnyre (turnyre, kuriame jis varžosi šią savaitę), Raoničius pasiekė penktą rezultatą istorijoje pagal padavimo greitį: 249 km/h. mph. Jis nuolat paduoda taip, kad kamuolius skrieja didesniu nei 225 km/h greičiu.

 

3. Užslėptas padavimas

Gali būti greitas ir tikslus, bet jei tavo padavimas bus labai atviras ir nuspėjamas, geras priėmėjas be vargo grąžins tau kamuoliuką atgal. Kai kalbame apie padavimo maskavimą, Raoničius yra tikras Šerlokas Holmesas. Jis visada naudoja tokį patį išmetimą ir užsimojimą, kad ir kokį smūgį norėtų atlikti.

 

4. Platus išsimojimas

Raoničius turi žudantį "forehand" smūgį. Kaip ir paduodant, jam čia padeda ilgos rankos ir kitos fizinės savybės. Jo kojos, liemuo ir rankos ilgesnės nei daugumos varžovų, ir tai neša dividendus.

 

5. Įgimtas šaltakraujiškumas

Profesionalus teniso pasaulyje yra nemažai pakvaišusių mamų ir tėčių, kurie dėl savo elgesio dėmesio centre atsiduria ne rečiau nei patys žaidėjai (tiesiog paklauskite apie tai Bernardo Tomičiaus arba Jelenos Dokič). Raoničiaus tėvai ko gero yra paties sveikiausio proto iš visų tėvų tenise.

 

6. Jo tėvai jo netreniruoja

Neskaitant kelių išimčių, tenisininkai, kuriuos treniruoja patys tėvai, greitai nustoja tobulėti ir nieko daug nepasiekia. Raoničius viską palikęs profesionalams. Protingas sprendimas.

“Tokiame lygyje tėvai man nieko negali patarti”, - sako pats Raoničius.

 

7. Retas pasišventimas

Dar būdamas labai jaunas, jis pats žadindavo tėtį penktą valandą ryto, kad nuvežtų jį į teniso kortus. Būdamas vienuolikos jis atsisakė savo pomėgių - ledo ritulio ir snieglenčių sporto, nes bijojo kad gali susižeisti riešą, ir tai trukdytų žaisti tenisą. Kanados vaikis atsisakė ledo ritulio? Galite įsivaizduoti?

 

8. Pykčio kontrolė

Žaisdamas jaunių tenisą Raoničius dažnai aikšelėje prarasdavo savikontrolę. "Laikas, skirtas įniršiui", - pats taip vadindavo tas akimirkas. Vis dėlto kontroliuoti pyktį Raoničius išmoko, ir dabar jį įniršusi retai pamatysi. "Įniršis - silpnumo išraiška", - dabar sako Raoničius.

 

9. Ūgis

Būdamas 196 cm ūgio, šiuo metu jis yra vienas aukščiausių tenisininkų pasaulyje. Sudėkite jo fizines ir psichologines savybes ir gausite vieną pavojingiausių ginklų teniso kortuose.

 

10. Jis gali laimėti, net jei nedemonstruoja savo geriausio žaidimo

“Per metus mes sužaidžime 50-70 mačų,” - kalbėjo jis Sportsnet žurnalui. “Idealiai mes jaučiamės gal tik trijuose ar keturiuose iš jų. Visuose kituose būna šiokių tokių nesklandumų. Tai gali būti susije su emocijomis, fiziniu pasiruošimu, vėju, bet kuo. Tu turi išmokti prisitaikyti prie tų dalykų ir pabandyti išpešti iš savęs kiek įmanoma daugiau”.

 

Kaip Raoničiui seksis Roger’s Cup turnyre Toronte ir US Open turnyre, kuris startuos rugpjūčio 25 dieną?

Jis laikomas trečiuoju favoritu laimėti Toronte 11.00, geriau vertinami tik Novako Djokovičiaus 2.20 ir Rogerio Federerio 4.50 šansai.

US Open turnyre jis septintas favoritas 26.00. Už nugaros šiems žaidėjams: Novakui Djokovičiui 2.20, Rafa Nadaliui 5.00, Rogeriui Federeriui ir Andy Murray'ui 6.00, Stanislui Wawrinkai ir Grigorui Dimitrovui 15.00.