Messi vs. Ronaldo: kuris geresnis?


Formaliai tai eilinės Ispanijos čempionato rungtynės. Bet tuo pačiu – vienas svarbiausių įvykių sporto kalendoriuje. “Barcelona” prieš Madrido “Real”: “El Clasico” mačai kaskart sutraukia 400-500 mln. žiūrovų auditoriją visame pasaulyje.

Pastaraisiais metais dėmesį kausto ir individuali akistata – Lionelis Messi prieš Cristiano Ronaldo. Du geriausi pasaulio futbolininkai vienoje aikštėje ir nuolat užduodamas klausimas: tai kuris, po galais, geresnis?!

Pabandykime šiuos futbolo talentus padėti ant svarstyklių.

1. Geriausio pasaulio futbolininko titulą (FIFA Ballon d'Or) Lionelis Messi laimėjo keturis kartus iš eilės nuo 2009 metų. Cristiano Ronaldo “Auksiniu kamuoliu” džiaugėsi tik kartą – 2008 metais.

Visi “Ballon d'Or” laimėtojai:

 

2. Ronaldo kontrakte su Madrido “Real” numatyta, kad kitas klubas jį perpirkti gali tik sumokėjęs 1 mlrd. eurų mokestį. Ar tai reiškia, kad Messi katalonų klubui mažiau svarbus? Jį kitas klubas gali perpirkti “vos” už 250 mln. eurų – keturiskart mažesnę sumą.

Transferų istorija:

3. Ronaldo ir užidrba keliais milijonais eurų per metus daugiau: Messi – 28,8 mln. eurų, Ronaldo – 31,5 mln. eurų.

Futbolininkų pajamos:

4. Ronaldo populiaresnis? “Real” žvaigždė turi kur kas daugiau sekėjų socialinėje erdvėje nei Messi.

Gerbėjai “Facebook” tinkle:

 

5. Palyginkime rezultatus, pasiektus futbolo aikštėje. 2012-13 metų sezoną Messi pelnė 75 įvarčius ir atliko 18 perdavimų. Ronaldo statistika kuklesnė – 62 įvarčiai, 14 perdavimų.

2012-13 m. sezono individualūs rodikliai: 

6. Ronaldo daugiau įvarčių nei Messi yra sukrapštęs atstovaudamas nacionalinei rinktinei. Tiesa, ir rungtynių portugalas sužaidė daugiau.

Žaidimas nacionalinėse rinktinėse:

7. Šį sezoną “Primera” lygoje abu jau pasižymėjo po 8 kartus. Tiesa, Messi sužaidė dvejomis rungtynėmis mažiau. Įdomu tai, kad Ronaldo septynis įvarčius pelnė dešine koja, Messi septynis įvarčius – kaire koja. Abu po kartą tiksliai smūgiavo galva.

Įvarčiai “Primera” lygoje šį sezoną:


8.
Messi smūgiuoja rečiau ir tiksliau. Šį sezoną “Primera” lygoje Ronaldo jau atliko 57 smūgius (po 6,3 karto per rungtynes), Messi – 29 smūgius (po 4,1 karto per rungtynes), tačiau net po 76 proc. Messi smūgių kamuolys skriejo į vartų plotą. Tiesa, tam įtako turi ir tai, kad Messi kur kas rečiau nei Ronaldo smūgiuoja iš tolimų distancijų.

Smūgių statistika “Primera” lygoje šį sezoną:

9. Ronaldo, ko gero pirmiausia dėl ūgių skirtumo, kur kas geriau žaidžia “antrame aukšte”. Portugalas šį sezoną “Primera” lygoje laimėjo 20 iš 30 dvikovų dėl aukšto kamuolio, kai Messi nelaimėjo nė vienos.

Žaidimas dvikovose “Primera” lygoje šį sezoną:

10. Ronaldo perdavimų tikslumas įspūdingas – 78 proc., bet Messi dar įspūdingesnis – 84 proc.

Perdavimų skaičius ir tikslumas šio sezono “Primera” lygoje:

Parengta pagal ESPN ir Eurosport informaciją.