LKL sezono startas: Juventus vs. Pieno žvaigždės


LKL sezonas startuoja. Bene įdomiausia pirmos dienos dvikova laukia Utenoje, kur susigrums vietos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

 

PRAĖJĘS SEZONAS

Prieš 2013-14 metų sezoną kelių milijonų litų biudžetą surinkusios ir ambicijas pakovoti dėl medalio puoselėjusios „Pieno žvaigždės“ pernai reguliariajame sezone patyrė net 13 pralaimėjimų (21-13), liko penktoje vietoje ir jau ketvirtfinalyje susidūrė su netikėtai ketvirtą vietą užėmusiu „Žalgiriu“. Šiemet Pasvalio komandos biudžetas – perpus mažesnis.

Utenos „Juventus“ savo kelionę baigė ten pat. Reguliariajame sezone (14-20) uteniškiai liko spetinti ir ketvirtfinalyje 0-2 buvo eliminuoti Prienų klubo.

 

PASTARIEJI SEZONAI

2009 metais į LKL prasimušusi „Juventus“ ekipa iškart tapo rimta jėga stipriausiose šalies lygoje – du metus iš eilės žaidė pusfinalyje (abu kartu 4 vieta). Tačiau pastaraisiais metais uteniškiai sumažino apsukas ir jau tris sezonus iš eilės neįveikė ketvirtfinalio barjero.

Pieno žvaigždės“ LKL lygoje debiutavo 2011 metais ir Pasvaliui tai bus ketvirtas sezonas LKL. Visus tris sezonus iki šiol pasvaliečiai suklupo ketvirtfinalyje, nors per tą patį laikotarpį dukart žaidė LKF taurės finale.

 

NAUJOKAI

Pasvalio klubas sezoną pradeda kone visiškai pasikeitęs. Iš praėjusių metų sudėties liko tik Augustinas Jankaitis ir Evaldas Kairys. Atvyko: Tauras Jogėla, Aidas Viskontas, Laimonas Kisielius, Gytis Sirutavičius, Žygimantas Skučas, Osvaldas Olisevičius. Komandoje taip pat du amerikiečiai: Kyle'as LaMonte'as ir 2011 metų NCAA čempionas Alexanderis Oriakhi.

A.Viskontas bei L.Kisielius – buvę „Juventus“ krepšninkai. L.Kisielius Utenoje žaidė 2012-13 metais, o praėjusį sezoną praleido „TonyBet“ ekipoje, kuri užtvėrė uteniškiams kelią į pusfinalį. A.Viskontas į Pasvalį atvyko būtent iš Utenos, kur rinkdavo po 10,4 taško ir atlikdavo po 4,36 perdavimo.

Utenos sudėtis taip pat ženkliai pasikeitusi. Komandą papildė būrys patyrusių LKL žaidėjų, kurie ankstesniuose savo klubuose vaidino kone pagrindinius vaidmenis. Tai Valdas Dabkus, Darius Pakamanis, Rashaunas Broadusas, Simas Buterlevičius, Vaidas Čepukaitis ir Arvydas Šikšnius.

 

NETEKTYS

„Juventus“ atsisveikino su legionieriais Averon Matthewsu ir Keyronu Sheardu, kurie rinko atitinkamai po 9,8 ir 7,9 taško. Komadoje taip pat neliko jau minėto A.Viskonto, bei Karolio Petrukonio bei Gintauto Matulio. Tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ atsisveikino beveik su visais praėjusio sezono žaidėjais: Artūru Jomantu, Egidijum Dimša,
Žygimantu Jonušu, Rolandu Alijevu ir kitais.

 

TRENERIAI

Abiejų klubų trenerių štabuose tarpsezoniu įvyko pasikeitimai. „Pieno žvaigždes“ šį sezoną treniruos anksčiau komandos trenerio asistentu buvęs Mantas Šernius, o prie „Juventus“ vairo stojo su „Lietuvos rytu“ sutarties nepratęsęs Dainius Adomaitis.

 

FORMA

„Juventus“ pasirengimo sezonui etapą pradėjo pralaimėjimu „Jekabpils“ ekipai, tačiau po to žaidė be pralaimėjimų ir iškovojo šešias pergales iš eilės, dukart įveikdamas „Nevėžį“, po kartą „Zenit“, „Chimik“ ir „Barons“.

Pieno žvaigždės“ pasirengimą baigė R.Sargūno taurės turnyru, kuriame nukeliavo iki finalo ir ten pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“. Pusfinalyje pasvaliečiai įveikė „Jekabpils“ krepšininkus, kuriems „Juventus“ pasirengimo cikle pralaimėjo.

 

REZIUMĖ

Juventus“ pakankamai sustiprėjo tam, kad nutrauktų sezonų be LKL pusfinalio seriją. Svarbiausia, kad komandą papildė patyrę žaidėjai, kuriems nereikės daug laiko adaptacijai. Pergalių serija draugiškų rungtynių cikle rodo, kad komanda pasiruošusi jautį už ragų griebti nuo pat sezono starto. Pasvalio komanda pasikeitė kardinaliai, be to, sudėtyje – net šeši žaidėjai, neturintys 25-erių. „Pieno žvaigždėms“ reikės daugiau laiko ir tai gali kainuoti lėtesnį startą.

LKL lažybos