Žvilgsnis į varžovus: kas laukia Lietuvos ryto Europos taurės Last-32 etape?


Simu Jasaičiu pasistiprinęs Vilniaus Lietuvos rytas Europos taurės Last-32 etape kovos su belgų, ispanų ir lenkų klubais.

 

PGE TUROW (Lenkija)

KOMANDA.PGE Turow sezoną pradėjo Eurolygoje, kur laimėjo vieną mačą iš dešimties ir į kitą etapą nepateko. Vienintelę pergalę iškovojo namuose prieš Miuncheno Bayern. Tiesa, per paskutinius du mačus Eurolygoje PGE Turow surinko 185 taškus – tai 92,5 taško vidurkis.

LYDERIS. Rezultatyviausias PGE Turow žaidėjas Eurolygoje buvo 205 cm ūgio vidurio puolėjas Damianas Kuligas, rinkdavęs po 15,2 taško per rungtynes. Nepaisant to, kad net devynis mačus iš dešimties pradėjo ant atsarginių suolo ir kad pirmavo visoje Eurolygoje pagal surinktas pražangas. Tritaškius jis metė 47,2 proc. taiklumu (17/36).

 

 

TELENET OSTEND (Belgija)

KOMANDA. Pirmajame Europos taurės etape Telenet iškovojo 6 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Etapą baigė trimis pergalėmis iš eilės. Tai tik antras kartas šio klubo istorijoje, kai Europos taurės turnyre pavyko laimėti 3 kartus iš eilės. O antrame pagal pajėgumą Europos klubiniame turnyre Telenet žaidžia jau aštuntą sezoną. Įdomu tai, kad pirmajame etape Ostendės klubas nė karto nelaimėjo dviženkliu taškų skirtumu, bet nė kartž dviženkliu skirtumu ir nepralaimėjo.

LYDERIS. 27-erių metų 198 cm ūgio puolėjas Johnas Prince'as – vienintelis Ostendės komandoje, kurio pelnomų taškų vidurkis pirmajame etape buvo dviženklis. 17,1 per rungtynes ir ketvirta vieta rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše. Įdomu tai, kad, kaip Kuligas PGE Turow ekipoje, tik vieną mačą iš dešimties Prince'as pradėjo starto penkete. 17 taškų jis surenka žaisdamas vos po 22,9 min. per rungtynes.

 

 

BALONCESTO SEVILLE (Ispanija)

KOMANDA. Sevilijos komanda trečią kartą žaidžia Europos taurėje, ir visus tris kartus pirmajame etape pergalių iškovojo tiek pat, kiek patyrė pralaimėjimų. Šiemet šis balansas – 5-5. Išvykose pralaimėjo keturis mačus iš eilės, tačiau pasirodymą Europoje galima vadinti itin sėkmingu, lyginant su tuo, ką Sevilijos krepšininkai demonstruoja Ispanijos pirmenybėse: 3 pergalės iš 15-likos ir paskutinė vieta lygos lentelėje.

LYDERIS. Neturi? Po to, kai lapkritį Seviliją paliko Jacobas Pullenas, komandoje neliko aiškaus lyderio. Po 10,2 taško renkantis dvidešimtemtis Kristapas Porzingis yra rezultatyviausias Europos taurėje, tačiau jis nežaidžia starto penkete, o geriausias savo rungtynes sužaidė dar tuomet, kai buvo Pullenas. Komandos žaidimas laikosi ant Pierre Oriolos (10,0), Guillermo Hernangonezo (8,2), Alexo Urtasuno (9,7) ir Berni Rodriguzo (6,6) pečių.