Žalgiris vs. Pinar Karsiyaka: 10 esminių statistikos faktų


Rungtynės, kurias Mantas Kalnietis pavadino "gyvenk arba mirk". Dėl vietos Top-16 etape kovojantis Žalgiris privalo įveikti Pinar Karsiyaka komandą iš Izmiro, ir tikėtis palankių rezultatų kituose savaitės mačuose – Panathinaikos arba Lokomotiv-Kuban pergalės.

 

10 faktų apie akistatą su Pinar Karsiyaka:

1. Jei pralaimėtų turkams, tai būtų antras kartas šiais metais, kai Žalgiris patiria tris pralaimėjimus iš eilės. Kovą Žalgiris per aštuonias dienas pralaimėjo Neptūnui, ALBA ir Lietuvos rytui.

2. Praėjusią savaitę Krasnodare Žalgiris sužaidė nerezultatyviausias savo rungtynes Eurolygos istorijoje (50 taškų). Po 65,5 taško renkantis Žalgiris yra nerezultatyviausia komanda turnyre.

3. Pinar Karsiyaka atakuoja ne ką geriau: renka po 69,2 taško ir yra prasčiausiai tritaškius metanti komanda Eurolygoje (27,2 proc.).

4.Ianas Vougioukas šešiose Eurolygos rungtynėse iš eilės pasiekia dviženklę taškų ribą, o Žalgirio legionieriai šį sezoną renka 48 proc. komandos taškų (praėjusį sezoną 29 proc.).

5. Brockas Motumas išvykos rungtynėse šį sezoną renka po 13,3 taško, Kaune – tik po 2,7.

6. Pinar Karsiyaka paskutinėms Turkijos čempionato rungtynėms suspendavo rezultatyviausią savo žaidėją Joe Raglandą, Eurolygoje renkantį po 11,9 taško, ir įspėjo Joshą Smithą. Visa tai – dėl komandos vidaus taisyklių pažeidimo. Raglandas pirmame mače su Žalgiriu pelnė 8 taškus ir tai kol kas nerezultatyviausias jo pasirodymas šio sezono Eurolygoje. Tai vienintelis mačas, kuriame jis nepataikė nė vieno tolimo metimo (0/3), tačiau atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.

7. Pirmose tarpusavio rungtynėse Izmire Žalgiris įrodė savo pranašumą 68:66, nors per paskutinį ketvirtį sukrapštė vos 10 taškų. Paulius Jankūnas su 16 taškų buvo rezultatyviausias žalgirietis aikštėje.

8. Žalgiriui daugiausia bėdų tuomet pridarė 203 cm ūgio amerikietis Kenny Gabrielis, surinkęs 17 taškų. Tai kol kas jo rezultatyvumo Eurolygoje rekordas. Per pirmus tris Eurolygos mačus jis rinko po 15,3 taško, per paskutinius keturis – po 6,5.

9. Eurolygos debiutantė Pinar Karsiyaka išvykose dar nelaimėjo nė karto, o visus tris pralaimėjimus patyrė vidutiniškai -19,7 taško skirtumais. Įskaitant Turkijos pirmenybėse, Pinar Karsiyaka svečiuose patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės.

10. Pinar Karsiyaka kolumbietis Juanas Palacios 2013-14 m. žaidė Lietuvos ryte ir per penkerias LKL rungtynes su Žalgiriu rinko po 10,2 taško. Rungtynėse Izmire Palacios pasižymėjo 4 taškais.