Žalgiris vs. Nižnij Novgorod: 10 esminių statistikos faktų

1. Artiomas Parachovskis praėjusį sezoną Europos taurėje buvo lyderis pagal blokuotus metimus – 1.74. Debiutą Eurolygoje „ Nižnij Novgorod“ aukštaūgis paženklino 3 blokais.

2. „Nižnij Novgorod“ rungtynėse su Sasario „Dinamo“ atkovojo net 19 kamuolių po varžovų krepšiu.

3.„Nižnij Novgorod“ rungtynėse su Sasario „Dinamo“ tritaškius (10/19, 53 proc.) metė taikliau nei dvitaškius (22/48, 46 proc.).

4. Net aštuoni „Nižnij Novgorod“ žaidėjai rungtynėse su „Dinamo“ metė iš toli (bent po kartą pataikė septyni). Tuo tarpu rungtynėse su „Real“ iš trijų taškų zonos metė vos trys žalgiriečiai, pataikė – du (Artūras Milaknis ir Jamesas Andersonas).

5. „Nižnij Novgorod“ įveikė italų klubą 88:86, nepaisant to, kad jau pirmajame kėlinyje turėjo 19 taškų deficitą (7:26).

6. „Žalgiris“ po dviejų kėlinių pirmavo prieš „Real“ (35:32), tačiau pralaimėjo (71:80).

7. „Žalgiris“ laimėjo tik vienerias iš paskutinių devynių rungtynių Eurolygoje.

8. 17 taškų pelnęs Tarence'as Kinsey'us buvo rezultatyviausias „Nižnij Novgorod“ žaidėjas pirmose Eurolygose rungtynėse. Per penkis sezonus, praleistus Eurolygoje, T.Kinsey'ui triskart teko žaisti prieš „Žalgirį“, ir per visus tris šiuos mačus surinko tik 21 tašką (po 7,0 per rungtynes).

9. Jamesas Andersonas į „Real“ krepšį įmetė 19 taškų, ir tai rezultatyviausias legionieriaus debiutas „Žalgirio“ komandoje (Eurolygoje) nuo 2006 metų, kai Marko Popovičius debiutiniame mače į „Benetton“ krepšį įmetė 21.

10. Robertas Javtokas yra dešimtas Eurolygos istorijoje pagal blokuotus metimus. Žalgiriečio sąskaitoje – 121 blokas. Jam tereikia blokuoti du metimus, kad aplenktų Nikola Vujčičių (122) ir pavytų Darjušą Lavrinovičių (123).