Žalgiris vs. Lietuvos rytas: 8 keistos, bet intriguojančios mikroakistatos


Kauno Žalgiris atvyksta į Vilnių. Pirmoji LKL grandų sezono akistata Siemens arenoje ir aštuonios mikroakistatos, kurios laukia šio vakaro rungtynėse:

 

Gynyba prieš puolimą

Tai, kad puolime niekaip neatsiskleidžia virtinė žaidėjų, Žalgirį pavertė kone gynybine komanda. Visas tris pergales Eurolygoje Žalgiris iškovojo nepasiekdamas 70 taškų ribos (67,0). Marcelo Nicola taip pat siekė, kad Lietuvos ryto gynyba taptų agresyvesnė, bet gavosi šnipštas.

Iš jo vairą perėmęs Aurimas Jasilionis iškart pareiškė, kad tokios sudėties Lietuvos rytas privalo žaisti atakuojantį krepšinį, ir jau pirmose rungtynėse į Bešiktaš krepšį vilniečiai, net ir žaisdami be Deivido Gailiaus ir Antano Kavaliausko, paleido 103 taškus.

 

Jasikevičius prieš Gronskį

Kitaip tariant, trenerių štabas prieš trenerių štabą. Skautai prieš skautus. Namų darbai prieš namų darbus. Pirmame sezono tarpusavio mače Žalgirio treneriai, ruošdami žaidimo planą, visiškai pergudravo Lietuvos ryto štabą. Vietoj Pauliaus Jankūno starto penkete pasirodęs Edgaras Ulanovas visiškai neutralizavo Gedimino Oreliko veiksmus, o sutrikęs Lietuvos rytas nesugebėjo ištraukti alternatyvaus plano.

Tuomet akivaizdžiai pasimatė, koks svarbus Lietuvos ryto sistemoje yra Arvydas Gronskis. Žmogus, kuris metai iš metų buvo atsakingas už varžovų analizę ir rungtynių plano parengimą. Be jo likusį Lietuvos rytą kauniečiai apžaidė it meistras vaiką. Pasitraukus Nicola, Gronskis grįžo vėžes, kuriose jaučiasi geriausiai ir tai LKL grandų mikrodvikovą iškart padaro įdomesnę.

  

Orelikas prieš bet ką, ką jis dengs

Kad ir kiek šaudytų Gediminas Orelikas, Jameso Hardeno tipo žaidėjų efektyvumas aikštelėje dažnai nusakomas tiesmukai taip: pelnyti taškai ne visuomet atsveria apgailėtiną žaidimo gynyboje. Kiek įmeta, tiek prasileidžia. Ar netgi daugiau. Tai reiškia, kad Pauliaus Jankūno vėl laukia puikios rungtynės, nebent Lietuvos ryto treneriai šįkart sugalvos kažką įdomesnio.

 

Vilniaus sirgaliai prieš „visos Lietuvos“ sirgalius

Na, pagaliau. Į Siemens areną grįžęs Lietuvos rytas skelbia, jog šį sekmadienį bus pagerintas sezono lankomumo rekordas. Kad kaip senais gerais laikais, LKL grandų akistatą sostinėje stebės ne keli tūkstančiai, o bent tris kartus daugiau žiūrovų. Ir vėl bus galima pamatuoti, kurių sirgalių į Siemens areną ateina daugiau – Lietuvos ryto ar tų, kurie net ir gyvendami Vilniuje palaiko Žalgirį.

 

Rinktinės įžaidėjai prieš iš rinktinės išspirtus įžaidėjus

Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius prieš Adą Juškevičių ir Žygimantą Janavičių. Juškevičius sužaidė fantastiškas rungtynes Stambule (18 tšk., 3 rez.perd.), Janavičius taip pat buvo efektyvus (4 tšk., 3 rez. perd. per 12,5 min.). Kalnietis Eurolygoje šią savaitę sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes (13 tšk., 5 rez. perd.), kas galbūt byloja apie grįžtančią šio įžaidėjo formą, o Lekavičius visuomet pasirengęs įnešti savo indėlį, jei Kalniečiui tyčia ar netyčia pasitaikytų juoda diena.

Žinoma, Lietuvos ryte yra Nicolas Laprovittola, nustumiantis Juškevičių į atakuojančio gynėjo poziciją, bet, ei, šie keturi vaikinai, o dar galima pridėti Marių Runkauską, pretendavo į įžaidėjo poziciją Jono Kazlausko rinktinėje ir galbūt dar pretenduos, tad jų mikrodvikovos netgi įdomesnės nei, pavyzdžiui, Kalniečio ir Laprovittolos.

 

Lietuvos ryto Seibutis prieš Žalgirio Seibutį

Perėjimai iš Žalgirio į Lietuvos rytą ar atvirkščiai jau seniai nebestebina, tačiau Renaldas Seibutis buvo vienas iš nedaugelio žaidėjų, kurio ryšys su sostinės klubu atrodė ypatingai artimas. Bet dabar jis Žalgirio stovykloje. Atstovaudamas Lietuvos rytui prieš Žalgirį LKL lygoje Seibutis sužaidė 16 rungtynių, rinkdamas po 13,8 taško. Rezultatyviausiame mače pelnė 25. Pirmoje akistatoje prieš Lietuvos rytą, jau būdamas žalgirietis, Seibutis įmetė 15 taškų. Įdomu, kokį vidurkį pavyks išlaikyti?

 

Gudaitis prieš internetinį trolinimą

Artūras Gudaitis – dar vienas pabėgėlis, tačiau jo persikėlimas į sostinę buvo kur kas skandalingesnis. Gudaičiui dėl traumos teko praleisti spalį vykusią pirmą sezono akistatą su Žalgiriu, neaišku, ar galės žaisti ir šiandienos mače. Vis dėlto pamirštas Gudaitis neturėtų būti – Žalgirio gerbėjai nepraleis progos pasišaipyti iš „gyvenimo sprendimą“ priėmusio Gudaičio. Ypač dabar, kai Lietuvos ryte nėra Nicola, pas kurį šis krepšininkas vyko žaisti ketvirtuoju numeriu...

 

Žalgirio legionieriai prieš Žalgirio lietuvius 

Tema „užsieniečiai nesupranta dvikovų su Žalgiriu/Lietuvos rytu svarbos“ tokia pat sena kaip ir LKL grandų akistatos. Neva kad tai principinis mūšis tik Lietuvos krepšininkams. Žalgirio legionieriai šį sezoną Eurolygoje renka 46 proc. visų komandos taškų. Pirmame sezono mače su Lietuvos rytu kauniečių legionieriai pelnė vos 16,4 proc. (13 iš 79) taškų. Koks santykis bus šįkart?