Žalgiris vs. Lietuvos rytas: 10 esminių statistikos faktų


Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ Kaune kausis dėl pirmos vietos LKL reguliariajame sezone ir tuo pačiu – aikštės pranašumo visuose atkrintamųjų etapuose.

 

1. „Žalgiris“ laimėjo tris iš keturių šio sezono tarpusavio mačų: dukart LKL lygoje bei triumfavo LKF taurės finale.

 

2. „Lietuvos rytas“ nukovė „Žalgirį“ paskutiniame tarpusavio mače Vilniuje – 93:66. Tai pirmas kartas nuo 2009 metų, kai „Lietuvos rytas“ žalgiriečius LKL lygoje įveikė didesniu nei 20 taškų skirtumu.

 

3. Po paskutinio pralaimėjimo „Lietuvos rytui“ žalgiriečiai laimėjo 11 rungtynių eilės. Penkerias pastarąsias rungtynes „Žalgiris“ laimėjo vidutiniškai net 31,2 taško skirtumu.

 

4. „Lietuvos rytas“ šį sezoną renka po 89,6 taško per rungtynes. Per paskutines 6 namų rungtynes su „Žalgiriu“ triskart pelnė 90 arba daugiau taškų. Tačiau paskutinį kartą 90 taškų ribą, žaisdami Kaune, vilniečiai buvo peržengę 2002 metais, kai Arvydas Macijauskas ir Ramūnas Šiškauskas kartu įmetė 47 taškus, o „Lietuvos rytas“ rungtynes laimėjo 107:75.

 

5. Antanas Kavaliauskas buvo rezultatyviausias „Lietuvos ryto“ žaidėjas trijose iš ketverių šio sezono akistatų su „Žalgiriu“. Jo taškų vidurkis šio sezono mačuose su „Žalgiriu“ – 18,5.

 

6. Atstovaudamas „Žalgiriui“, Adas Juškevičius LKL lygoje sužaidė 47 mačus. „Lietuvos ryto“ garbę šis krepšininkas kol kas gynė 37 LKL rungtynėse. Būdamas žalgirietis, akistatose su „Lietuvos rytu“ A.Juškevičius rinkdavo vos po 2,8 taško, o atstovaudamas sostinės klubui į „Žalgirio“ krepšį meta po 14,0.

 

7. Visose keturiose šio sezono akistatose su „Lietuvos rytu“ žalgiriečių gretose rezultatyviausiai žaisdavo vis kitas krepšininkas – Paulius Jankūnas, Jamesas Andersonas, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas.

 

8. Artūras Milaknis yra rezultatyviausiai prieš „Lietuvos rytą“ šį sezoną žaidžiantis žalgirietis – po 11,8 taško. „Žalgirio“ lyderis Jamesas Andersonas, nepaisant vienų puikių rungtynių, kai pelnė 16, mačuose su „Lietuvos rytu“ renka vos po 9,8 taško.

 

9. Marcelo Nicola dar nepralaimėjo LKL rungtynių. Kai argentinietis vasario vidury stojo prie „Lietuvos ryto“ vairo, vilniečiai LKL pirmenybėse laimėjo visas 15 rungtynių. Tarp jų – ir mačą su „Žalgiriu“ (93:66). M.Nicola su „Lietuvos rytu“ kol kas patyrė 2 pralaimėjimus – LKF taurės finale „Žalgiriui“ ir Europos taurės ketvirtfinalyje Izmyro „Karsiyaka“ ekipai. Apskritai LKL lygoje „Lietuvos rytas“ jau pasiekė 19 pergalių iš eilės.

 

10. LKL lygoje jau 8 metus „Lietuvos rytas“ žalgiriečių Kaune negali įveikti didesniu nei 3 taškų skirtumu. Nuo 2007 metų kovo „Lietuvos rytas“ išvykoje prieš „Žalgirį“ laimėjo vos 3 mačus iš 18-likos. Ir visus tris – ne didesniu nei 3 taškų skirtumu.