„Žalgiris“ prieš „Lietuvos rytą“: 5 iš koto verčiantys rungtynių akcentai


Pirmoji Lietuvos krepšinio lygos (LKL) grandų akistata nebuvo tokia intriguojanti kaip tikėtasi.

Lietuvos rytas“ Kaune nė karto nebuvo priekyje, „Žalgiris“ užtikrintai laimėjo, o Marcelo Nicola susilaukė virtinės priekaištų – argentinietis akivaizdžiai pralaimėjo taktinę mikrodvikovą „Žalgirio“ trenerių štabui.

 

13 proc. taiklumas „Žalgirio“ arenoje

Iki sekmadienio rungtynių „Lietuvos rytas“ LKL lygoje tritaškius metė 45 proc. taiklumu ir pagal šį rodiklį buvo geriausias lygoje. Maža to, per kiekvieną mačą iki tol vilniečiai per rungtynes pataikydavo vidutiniškai po 11,2 tritaškius.

Į „Žalgirio“ krepšį „Lietuvos rytas“ pataikė tik 3 iš 16-likos. Tai vos 19 proc. taiklumas. Blankus „Lietuvos rytas“ buvo ne tik atakuodamas iš toli, bet ir iš vidutinio nuotolio. 

Vis dėlto labiausiai šokiruojantis faktas yra tas, kad per paskutinius tris mačus „Žalgirio“ arenoje, įskaitant praėjusio sezono finalo seriją, „Lietuvos rytas“ pataikė vos 6 tolimus metimus iš... 45 (13 proc.).

Lietuvos ryto“ metimų diagrama mače su „Žalgiriu“ (pagal lkl.lt):

 

 Orelikas su 0 taškų – pirmąkart per 61 rungtynes 

Gediminas Orelikas pasirodė starto penkete ir aikštėje praleido 22 minutes. Prametė visus keturis metimus ir taškų nepelnė. Edgaras Ulanovas nuo pat pradžių eliminavo vieną rezultatyviausių „Lietuvos ryto“ žaidėjų, o vėliau G.Oreliko priežiūrą sėkmingai perėmė Paulius Jankūnas. 

Tai pirmas kartas po 61 LKL rungtynių, kai G.Orelikas nesugebėjo pelnyti nė taško. 

LKL pirmenybėse šiam krepšininkui tai buvo 24-osios rungtynės prieš „Žalgirį“, ir antrosios, kurias paliko su 0 taškų asmeninėje sąskaitoje. 

Į „Žalgirio“ krepšį yra įmetęs 28 taškus, tačiau iš 24-erių rungtynių, žaistų prieš „Žalgirį“, vos 6-eriose G.Orelikas pasiekė dviženklę taškų ribą (25 proc.).

 Tris sezonus atstovaudamas „Lietuvos rytui“ rungtynėse su „Žalgiriu“ G.Orelikas renka po 7,4 taško, kai mačuose su kitomis LKL komandomis jo taškų vidurkis siekia 12,1.

  

Orelikas prieš „Žalgirį“ LKL lygoje

Atstovaudamas kitiems LKL klubams

 

Atstovaudamas „Lietuvos rytui“

11

Rungtynės

13

0-11

Pergalės - pralaimėjimai

4-9

9,9

Rezultatyvumo vidurkis

7,4

25

Rezultatyviausios rungtynės

28

0

Kartai, kai pelnė 0 taškų

2

8 (72 proc.)

Kartai, kai pelnė mažiau 10 taškų

10 (77 proc.)

 

Žalgirio“ legionierių indėlis ženkliai smuko

Daug kalbama apie tai, kad į Lietuvą atvykę žaisti legionieriai nesupranta akistatų su „Lietuvos rytu“ svarbos.

Sunku pasakyti, ar taip yra iš tikrųjų, tačiau skaičiai byloja, kad Lietuvos krepšininkų indėlis į pergalę prieš „Lietuvos rytą“ buvo ženkliai didesnis nei Eurolygos rungtynėse:

Per dvejas šio sezono Eurolygos rungtynes legionieriai „Žalgiriui“ pelnė 51 proc. visų taškų, tuo tarpu mače su „Lietuvos rytu“ – vos 16 proc.!

 

Namuose „Žalgiris“ visuomet pradeda pergalingai

Išlaikyta tradicija: jei pirmoji LKL grandų sezono akistata vyksta Kaune, „Žalgiris“ visuomet ją laimi.

Nuo 1997-1998 metų sezono, kai „Statyba“ virto „Lietuvos rytu“, vilniečiams niekada taip ir nepavyko laimėti pirmųjų tarpusavio sezono rungtynių, jei jos vyko Kaune.

Tiesa, tokių rungtynių buvo vos septynios. 12 kartų pirmąsias tarpusavio rungtynes „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ žaisdavo Vilniuje.

 

Kalniečio entuziazmas nesenkantis... 

Bene įsimintiniausią rungtynių epizodą sukurė Mantas Kalnietis... Epizodas kurioziškas, bet ko gero patvirtinantis, kad žalgiriečių entuziazmas ir noras laimėti rungtynes buvo didesnis:

 

Mantas Kalnietis vakar buvo pasirengęs pelnyti taškus net ir tuomet, kuomet nebuvo galima to daryti! :)))

Posted by SportoTV.lt on Monday, October 26, 2015