Žalgiris pagaliau neutralizavo La Bombą: 8 faktai apie Navarro Eurolygoje

1.Juanas Carlosas Navarro Eurolygoje žaidžia seniau nei Žalgiris. Elitiniame žemyno turnyre Navarro debiutavo 1997-98 metais, kai Žalgiris dar žaidė Europos taurėje, o Lukui Lekavičiui tebuvo 3 metai. Debiutavo 1998 metų sausio 22 dieną rungtynėse su Paryžiaus Racing. Debiutiniame sezone 17-metis Navarro aikštėje pasirodė 3 mačuose, viso per sezoną sužaidė 9 minutes ir taškų nepelnė.

2.Maskvos CSKA buvo ta komanda, į kurios krepšį Navarro pelnė pirmuosius savo taškus Eurolygoje. Tai nutiko 1999 metų rugsėjo 23 dieną. Barcelona tuomet laimėjo 75:67, o CSKa gretose tame mače žaidė ir Andrejus Kirilenka, ir Gintaras Einikis.

3. Šis sezonas – 17-tas Navarro sezonas Eurolygoje. Neskaitant debiutinio sezono, tai pats nerezultatyviausias Navarro sezonas Eurolygoje, kuriame jis renka po 6,1.

4. Eurolygoje Navarro yra sužaidęs 310 mačų (iš 285 – ULEB Eurolygoje) ir pelnęs 3892 taškus, vid. po 12,6 per rungtynes. Jis yra rezultatyviausias visų laikų ULEB Eurolygos žaidėjas, pelnęs 3723 taškus ir 907 taškais lenkiantis antroje vietoje esantį Vassilį Spanoulį.

5.Pirmoji Navarro akistata su Žalgiriu Eurolygoje įvyko 2000 metų sausio 6 dieną. Rungtynes Kaune Barcelona laimėjo 68:60, o Navarro per 17 minučių pelnė 4 taškus ir perėmė 4 kamuolius. Jis ir Pau Gasolis – vieninteliai tų rungtynių dalyviai, dar tęsiantys karjeras.

6. Iš viso Eurolygoje prieš Žalgirį Navarro sužaidė 16 rungtynių, per kurias rinko po 15,3 taško. Po vakarykščio mačo nukrito nuo 16,3, bet tai vis tiek gerokai daugiau nei jo karjeros vidurkis (12,6). Navarro taip pat yra sužaidęs 6 mačus prieš Lietuvos rytą, kuriuose rinko po 13,8 taško.

7. Šį ketvirtadienį Žalgiris po 11 metų pertraukos ir 14 pralaimėjimų iš eilės sugebėjo įveikti Barcelona komandą, ir tai buvo pirmosios rungtynės, kuriose Navarro į Žalgirio krepšį neįmetė nė taško. Per 7 minutes Navarro prametė abu metimus.

8. Geriausias savo karjeros Eurolygoje rungtynes Navarro sužaidė prieš Žalgirį. 2006 metų vasarį rungtynėse Kaune Navarro pelnė 32, o tų pačių metų rugsėjį vėl gi Kaune sugebėjo pelnyti 31 ir surinkti 35 naudingumo taškus – tai taip pat asmeninis katalono rekordas.