Žalgirio akistata su čempionais: kaip pasikeitė Maccabi?


Kauno Žalgiris namų arenoje priims Eurolygos čempionę Tel Avivo Maccabi ekipą, kuriai kauniečiai pralaimėjo jau septynis kartus iš eilės. Kaip pasikeitė Maccabi lyginant su praėjusiu sezonu?

 

TRENERIŲ KAITA

Į Eurolygos čempionų sostą atvedusį ir vasarą į Klivlendo Cavaliers išvykusį Davidą Blattą Maccabi vyriausiojo trenerio poste pakeitė Guy'us Goodesas, nuo 2010 metų šioje ekipoje dirbęs asistentu. Prieš atvykdamas į Maccabi, Goodesas kelis sezonus treniravo Jeruzalės Hapoel. 44-erių Goodesas – pats buvęs įžaidėjas, 1995-99 atstovavęs Izraelio rinktinei.

 

PERGALIŲ GRAFIKAS

Praėjusį sezoną Maccabi pirmajame etape iškovojo 8 pergales iš 10, o Top-16 etapą pradėjo keturiomis pergalėmis iš eilės. Vėliau, kaip žinoma, nukeliavo iki čempionų titulo. Šiemet Maccabi reguliariajame sezone laimėjo 7 kartus, antrajame etape suklupo kart1 iš trijų, taigi kol kas nuo praėjusių metų pergalių grafiko atsilieka: pernai 11-2, šiemet – 9-4.

 

LYDERIŲ KAITA

Praėjusį sezoną rezultatyviausias Maccabi žaidėjas rinko po 12,2 taško. Tai buvo Ricky Hickmanas. Davidas Blu pelnydavo po 10,1, visų kitų vidurkis buvo vienženklis.

Dar keturi žaidėjai rinko daugiau nei po 9, tačiau iš jų komandoje teliko du – Devinas Smithas ir Sofoklis Schortsanitis.

Taigi keturi iš šešių rezultatyviausių žaidėjų vasarą paliko Maccabi – minėti Hickmanas ir Blu, taip Shawnas Jamesas ir Tyrese'as Rice'as.

Jei Devinas Smithas tapo dar ryškesniu žaidėju Tel Avive (taškų vidurkis nuo 9,9 padidėjo iki 15,8), tai milžino Sofoklio rezultatyvumas krito (nuo 9,6 iki 6,5), nos minučių vidurkis išliko beveik nepakitęs.

Kartu su Smithu lyderių naštą Maccabi šiemet velka naujokas, 203 cm ūgio puolėjas Brianas Randle'as (14,0) ir į komandą sugrįžęs combo gynėjas Jeremy Pargo (12,9).

 

REZULTATYVUMO POKYTIS

Davidas Blattas visuomet buvo laikomas puolimo, o ne gynybos specialistu. Jo vadovaujamas Maccabi praėjusį sezoną rinko po 79,5 taško per rungtynes. Tai buvo ketvirtas rezultatas lygoje.

Šį sezoną Maccabi renka tik šiek tiek mažiau – po 78,5 taško, ir pagal rezultatyvumą yra aštuntoje vietoje.

 

PATAIKYMO POKYTIS

Praėjusį sezoną Maccabi turėjo net keturis žaidėjus, iš toli atakavusius didesniu nei 40 proc. taiklumu. Tai buvo svarbūs žaidėjai – Blu, Smithas, Joe Inglesas ir Guy Pnini, visi aikštėje praleisdavę bent po 18 minučių. Bendras komandos tritaškių pataikymas siekė 39,0 proc., ir pagal šį rodiklį Maccabi nusileido tik Real ir CSKA klubams.

Šį sezoną Maccabi iš toli atakuoja 34,3 proc. taiklumu (14 vieta lygoje) ir turi tris žaidėjus, kurių pataikymas viršija 40 proc. Tiesa, jų indėlis nėra toks didelis: Pnini sužaidė tik 4 mačus, Nate'as Linhartas aikštėje praleidžia tik po 10,5 minutės, ir Yogevas Ohayonas vienintelis iš šio trejeto yra starto penekto žaidėjas.

Įdomu tai, kad tritaškius Maccabi meta taip pat dažnai – po 21 per rungtynes tiek pernai, tiek šiemet.