Trys dalykai, dėl kurių Kevinas Love Klivlende gali tapti nusivylimu


 

 „Galiu jums pasakyti, kd labai džiaugiuosi, kad jį turime. Man nerūpi jo 26 pelnomitaškai ir 12 atkovotų kamuolių per rungtynes, man svarbiausia – jo krepšinio IQ. Jo krepšinio IQ yra labai aukštas“, – apie Keviną Love, kurį iš Timberwolves įsigijo Cavaliers, sakė LeBronas Jamesas.

Mainų, kuriuose dalyvavuja superžvaigždė, istorija rodo, kad paprastai laimi ta komanda, kuri superžvaigždę įsigija“, – teigia ESPN apžvalgininkas Kevinas Peltonas ir pastebi, kad šis sandoris labai neįprastas.

Šiuo atveju žvaigždė – Andrew Wigginsas (juk pirmo šaukimo ne žvaigžde nepavadinsi) – keliauja į Minesotą, tačiau Klivlandas gauna geresnį žaidėją. Wigginsą tas pats ESPN yra pavadinęs vienu iš dešimties geriausių šaukimų per pastaruosius 15 metų, tačiau laimėtoju šiame sandoryje vistiek įvardijamas Cavaliers klubas.

Priežastis: Kevinas Love. Būtent jis yra šių mainų epicentras. 

Praėjusį sezoną Love tapo pirmuoju žaidėjų nuo 1976 metų, kai NBA ir ABA lygos susijungė, kuris per rungtynes vidutiniškai rinko daugiau nei po 26 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvius perdavimus. Vos 25-erių Love jau drąsiai vadinamas vienu iš dešimties geriausių žaidėjų lygoje.

Jamesas, Love ir Kyrie Irvingas – naujasis Didysis trejetas, kuris turėtų nuvesti Cavaliers klubą bent iki NBA finalo. 4.75 kad Cavs taps čempionais – Klivlendo klubas šiuo metu laikomas 2014-15 m. kampanijos favoritu.

Bet vis dėlto – ar tikrai Kevinas Love vertas tik pagyrų? Gal buvęs vilkas yra pervertinamas? Štai trys neigiami dalykai apie Love, kurie Cavs klubui gali kainuoti žiedus.   

 

1. Gynyba

Love nėra stiprus gynybos žaidėjas, ir tai ko gero per švelniai pasakyta. Daug kas pasakytų, kad jis yra apgailėtinas gynyboje, ir būtų panašu į tiesą.

 

 

Pagal SportVU statistiką, 2013-14 metų sezone per Love varžovai iš po krepšio atlikdavo vidutiniškai po 9,1 metimo per rungtynes – 11-tas rodiklis lygoje. Varžovai baudos aikštelėje prieš Love atakuodavo 57,4 proc. taiklumu, ir tai buvo ketvirtas blogiausias rezultatas tarp statistiškai reikšmingų žaidėjų (163). Be to, varžovų komandos dažnai išnaudoja Love lėtumą ir silpnus įgūdžius ginantis nuo pick-and-roll'o.

Vienas prieš vieną Love dar gali apsiginti, bet kai kalbame apie gynybą prieš pick-and-roll'ąarba pagalbą komandos draugams, Love primena visišką krepšinio profaną. Šiuose vaizdo įrašuose tai aiškiai matoma. Be to, jam trūksta atletiškumo, kad taptų rimta gynybine jėga baudos aikštelėje.

   

Bet Love nebus vienintelė Cavs bėda gynyboje. Davidas Blattas ir Europoje negarsėjo kaip gynybos specialistas. Jo komandų žaidimas pasižymėdavo uraganiniu puolimu ir logika – svarbu įmesti daugiau nei varžovas. Panašu, kad toks žaidimo braižas bus ryškus ir Klivlende, nes Cavs tiesiog neturi itin gerai besiginančių žaidėjų.

Kyrie Irvingas yra prasčiausiai besiginantis starto penketo įžaidėjas visoje lygoje. Vienas iš prasčiausiai besiginančių žaidėjų apskritai.

Jamesas į keturis NBA finalus iš eilės žengė su Chrisu Boshu ir Dwyane'u Wade'u, kurie nėra prasti gynybos žaidėjai savo pozicijose. Klivlende to nebus. Klivlende jo pašonėje bus Irvingas ir Love, kurie ko gero norėtų, kad žaidimas gynyboje apskritai neegzistuotų.

Tai labiausiai akis rėžiantis skirtumas tarp Heat ir Cavs Didžiojo trejeto. Majamio trejetas galėjo apsiginti. Ir Cavs rezerve nėra nieko, kas kompensuotų šį Trejeto trūkumą.

Andersonas Varejao geriau nei Love ginasi nuo pick-and-roll'ų, tačiau turi panašių bėdų gindamasis po krepšiu – leidžia varžovams mesti 54,2 proc. taiklumu. Be to, 31-erių brazilas per pastaruosius ketverius sezonus praleido net 182 mačus. Kitas vienintelis centras Cavs sudėtyje – 34-erių Brendanas Haywoodas.

Gynėjų linijoje – virtinė jaunų žaidėjų, savo vertės NBA lygoje dar neįrodžiusių (Dionas Waitersas, Matthew Dellavedova ir Joe Harrisas). Lengvieji kraštai – Mike'as Milleris ir Jamesas Jonesas, kuris ko gero ir yra geriausias gynybos specialistas Cavs perimetro linijoje.

Atsisakydami Andrew Wigginso, Cavs atsisakė ne tik būsimo atakų lyderio, bet ir patikimo žaidėjo gynyboje. Dabar didžiausia gynybos našta perimetro linijoje guls ant Joneso pečių.

 
 

2. Lyderystė

Love nėra lyderis pagal charakterį. Jis net ir nenoriu juo būti. NBA apžvalgininkai dažnai kelia klausimą: kaip komanda, turinti tokį talentingą žaidėją, nuolat lieka už atkrintamųjų borto. Atsakymas: lyderio savybių trūkumas.

Netgi Ricky Rubio apie tai kalbėjo, duodamas interviu tinklalapiui BasketAmericano.com. Ispanas teigė, kad Wolves komandai reikia kitokio tipo lyderio nei Love, ir kad Love negali ir net pats nenori būto lyderiu.

Be abejo, Cavs turės LeBroną. Tikrą lyderį. Tačiau Love bus antras, iš kurio šio vaidmens bus tikimasi.

 

3. Traumos

2012-13 metų sezone Love sužaidė vos 18 rungtynių, o nuo 2010 metų, kai tapo tvirtu starto penketo žaidėjo, trijuose iš keturių sezonų praleido mažiausiai 9 mačus. Vidutiniškai per sezoną Love praleidžia po 23 mačus. Kai sveikas, Love žaidžia ir naudingai, ir stabiliai, tačiau sveikas jis ne visuomet būna.

NBA lažyos!