Tęsiasi moterų Eurolygos kovos


Lietuvos čempionės Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ po pertraukos tęsia kovas pajėgiausiame Senojo žemyno moterų krepšinio turnyre. Sostinės komanda trečiadienį savo žiūrovų akivaizdoje priims Polkovicų CCC komandą ir sieks nutraukti 4 pralaimėjimų iš eilės moterų Eurolygoje seriją.

Tai jau antras kartas šį sezoną, kai Vilniaus ir Polkovicų klubai aiškinsis, kuris iš jų stipresnis. Pirmą sykį sėkmė lydėjo „Kibirkštį“, kuri debiutinėse Eurolygos rungtynėse Lenkijoje lapkričio 6 d. iškovojo pergalę 68:66.

Padėtis

Nepaisant geros pradžios, vilnietės po dviejų pergalių sezono starte sustojo: iškovojusios 2 pergales bei patyrusios 4 pralaimėjimus jos žengia 5-oje C grupės vietoje iš 7-ių. CCC ekipa pergalės skonį pajuto tik kartą, o pralaimėjo 5 sykius ir rikiuojasi 6-a, tad Vilniaus komandos pergalė prieš potencialias konkurentes būtų svarbi norint patekti į kitą etapą.

Permainos

„Kibirkštis-VIČI“ šventiniu laikotarpiu pasipildė Lietuvos rinktinės krepšininke Marina Solopova. 23-ejų lengvojo krašto puolėja į Vilnių atvyko iš Turkijos, kur neįsitvirtino „Konak Belediye“ ekipoje. M.Solopova jau turi Eurolygos patirties – anksčiau jai teko rungtyniauti Košicės „Good Angels“ klube (Slovakija) bei ginti Kauno „VIČI Aisčių“ ekipos garbę. Komandą taip pat paliko ir į Uteną persikėlė Kristina Alminaitė.

Lenkijos komandoje didesnių permainų neįvyko. Ekipos gretose dėl traumos vis dar nerungtyniauja Lietuvos rinktinės gynėja Aušra Bimbaitė.

Lyderės

„Kibirkšties-VIČI“ ekipoje sėkmingiausiai žaidžia Vita Kuktienė. Patyrusi sunkiojo krašto puolėja per 6 sužaistas rungtynes Eurolygoje vidutiniškai renkanti po 13 taškų, atkovodama po 4,2 kamuolio ir atlikdama po 2,2 rezultatyvaus perdavimo. Geriausiai jai talkina po 8,5 taško pelnanti Sofija Aleksandravičius ir po 8,3 taško renkanti Ieva Krastina.

Polkovicų komandoje nepriekaištingai rungtyniauja australė Belinda Snell, įmetanti po 15,7 taškų, 4,3 atkovoto kamuolio ir 1,8 rezultatyvaus perdavimo. Janel MC Carville renka po 10,8, Jelena Skerovič – po 8.

Statistika

Dvikova Vilniuje, kaip ir ankstesnė Polkovicuose, turėtų įvykti atkakliai ir taškas į tašką – apie tai byloja komandų statistika. „Kibirkštis-VIČI“ prieš varžoves pirmauja pagal įmestus taškus (62 prieš 56,7), tritaškių pataikymą (39,3 prieš 21 proc.), rezultatyvius perdavimus (13,2 prieš 12,2), bet atsilieka pagal dvitaškių (41,3 prieš 45 proc.) ir baudų pataikymą (72,8 prieš 78,9 proc.), taip pat praranda daugiau kamuolių (17,8 prieš 16,8) mažiau perima (5,8 prieš 9,7) ir rečiau blokuoja (2,3 prieš 3,8). Abi komandos atkovoja lygiai tiek pat – po 30,8 atšokusio kamuolio.

Įdomūs faktai:

CCC centro puolėja Agnieška Majewska yra daugiausiai blokų atliekanti krepšininkė Eurolygoje – vidutiniškai 3,17 bloko.

S.Aleksandravičius rungtyniaudama namuose pelno po 5,7 taško, išvykoje – po 11,3.

„Kibirkšties“ ir CCC ekipos Eurolygoje dėl kamuolių kovoja prasčiausiai (19 ir 20 vieta).

„Kibirkštis“ laimėjo 2 iš 3 paskutinių rungtynių, kai atakuodavo taikliau nei varžovės. Kai atakavo blogiau, nelaimėjo nė vienerių iš 3.

B.Snell ir J.MC Carville kartu pelno 46,8 proc. Polkovicų komandos taškų.

V.Kuktienė („Kibirkštis“) ir A.Bimbaitė (CCC) kartu rungtyniavo Lietuvos „Telekomo“ komandoje moterų Eurolygoje 2002-2004, 2006 ir 2011 m.

Rima Valentienė („Kibirkštis“) su A.Bimbaitė „Telekomui“ atstovavo Eurolygoje 2004-2009 ir 2011 m.

Su A.Bimbaite komandos draugėmis „VIČI Aisčių“ arba „Teo“ komandose taip pat buvo Lina Pikčiutė, Ieva Šimkutė, Marina Solopova.

A.Majewskai pakanka dar 2 blokuotų metimų ir ji pavis 7-oje vietoje pagal visų laikų blokuotus metimus Eurolygoje esančią Ireną Vizbarienę.