Spurs vs. Heat: (ne)paskutinės rungtynės


 San Antonijaus „Spurs“ ekipai tereikia kartą laimėti savo aikštėje ir NBA čempionų žiedai vėl jų. Finalo serijoje rezultatas 3-1 ir Majamio „Heat“ klubui reikia stebuklo.

Tai 32-as kartas lygos istorijoje, kai serijos rezultatas yra 3-1. Iki šiol nė karto tokiu santykiu pralaiminčiai komandai nepavyko laimėti serijos.

LeBronas Jamesas į šį faktą nusispjauna. „Kodėl mes negalime būti pirmieji? Kodėl ne mes? Istorija yra tam, kad vieną dieną būtų perrašyta, ir kodėl mes negalėtume to padaryti? Tai juk taip pat būtų puiki istorija, ar ne?“, - spaudos konferencijoje kalbėjos L.Jamesas.

L.Jamesas priminė Bostono „Red Sox“ pergalę prieš Niujorko „Yankees“ beisbolininkus, kurie serijoje jau buvo išsiveržę į priekį 3-0.

„Heat“ per visą istorijoje „Spurs“ namų tvirtovėje laimėjo vos 3 kartus per 26 rungtynes. Tai dar vienas „Heat“ komandai nieko gero nežadantis istorinis faktas.

Šioje NBA finalo serijoje „Spurs“ kiekviename mače metė daugiau 100 taškų, ir Kawhi Leonardo žaidimas yra tas galvos skausmas, kuris Majamiui kėlė daugiausia bėdų paskutiniuose dviejuose mačuose.

22 metų puolėjas per paskutinius su mačus pelnė 49 taškus (vid. 24,5), atkovojo 18 kamuolių (vid. 9,0) ir realizavo 17 metimų iš 25 (68 proc. taiklumas).

Pats L.Jamesas gali penyti kad ir 60, bet jei nesulauks pagalbos iš komandos draugų – „Heat“ pasmerkti. Įžaidėjui Mario Chalmersui ši finalo serija apskritai katastrofiška. Chrisas Boshas per paskutinius du mačus sukrapštė vos 21 tašką (vid .10,5), kai per pirmus du pelnė po 18. Dwyane'as Wade'as teigia esąs patenkintas fizine forma, bet paskutiniame mače pataikė vos 3 metimus iš 13.

„Nereikia kovoti dėl vietos atkrintamosiose, jei nenori laimėti žiedų. Tarp nepatekimo ir laimėto titulo nėra nieko. Man nereikia pergalės pirmajame atkrintamųjų etape, nereikia antrajame, netgi laimėto Rytų konferencijos finalo nereikia. Arba baigti sezoną nepatekus į atkrintamąsias ir turėti galimybę suteikti kūnui kelis papildomus mėnesius poilsio arba laimėti čempionatą. Manęs netenkinas niekas, kas yra tarp šių dalykų“, – kalbėjo L.Jamesas.

Penktosios NBA finalo serijos rungtynės – jau šįvakar: Spurs 1.41, Heat 2.95