Šeši faktai, kodėl „Barcelona“ nugalės „Olympiacos“Barcelona 1.16, Olympiacos 5.60

Buksuojantys Eurolygos čempionai į kovą prieš geriausią šiuo metu turnyro komandą stos be dviejų lyderių.

1) Vassilis Spanoulis ir Georgios Printezis. Tai svarbiausi Pirėjo „Olympicos“ krepšininkai. Ir penktadienį jie nežais prieš „Barcelona“ klubą. Be naudingiausio (MVP) Eurolygos krepšininko V.Spanoulio „Olympiacos“ jau žaidė du mačus ir abu juos pralaimėjo. „Barcelona“ rūpesčių dėl traumų neturi.

2) „Olympiacos“ pralaimėjo jau tris kartus iš eilės, o Top-16 etape iš devynių kovų laimėjo tik keturias. Išvykose Georgios Bartzoko auklėtiniams pavyko laimėti tik sykį (iš keturių).

3) „Barcelona“, priešingai, šiame sezone jau laimėjo 10 rungtynių iš eilės, o namuose – 7-ias iš eilės. Maža to, skaičiuojant tik Top-16 etapą, „Barcelona“ pergalių serija siekia 21, o namuose – net 26-ias laimėtas rungtynes iš eilės. Ši serija tęsiasi nuo 2006 metų.

4) „Barcelona“ naujokas Jacobas Pullenas komandos žaidimui pridėjo to, ko trūko – taiklių tritaškių. 182 cm mažylis iš JAV savaitgalį Ispanijos čempionato rungtynėse vos per 23 minutes smeigė 12 taiklių tolimų metimų (iš 15-os, 80 proc. taiklumas!) ir pagerino 20 metų senuno ACB rekordą.

5) Top-16 etape „Barcelona“ pelno daugiau taškų (vid. 81,0 prieš 75,6), geriau ginasi (71,1 prieš 73,4), taikliau meta dvitaškius (60 prieš 51 proc.), atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (18,3 prieš 15,0).

6) Tai bus gyvos „Barcelona“ legendos Juano Carloso Navarro vakaras. „La Bomba“ šiose rungtynėse pagerins Theodoro Papalouko (beje, buvusio „Olympiacos“ žaidėjo) rekordą ir taps daugiausia Eurolygoje rungtynių sužaidusiu krepšininku – 253. J.C.Navarro jau pirmauja Eurolygoje pagal iš viso pelnytus taškus, pataikytus tritaškius ir baudas.