Serbija vs. Brazilija: 10 esminių statistikos faktų


Pasaulio krepšinio čempionate tęsiasi kova dėl kelialapių į pusfinalį. Viename iš ketvirtfinalių – Brazilijos ir Serbijos akistata.

1. Serbija ir Brazilija žaidė vienoje grupėje pirmajame šio čempionato etape. Rungtynes 81:73 laimėjo brazilai. Dėka galingai sužaisto ketvirto kėlinio (21:9) ir Marquinhos Vieira, kuris tame mače pataikė 6 tritaškius iš 9. 2.33 kad įpusėjus rungtynėms priekyje bus serbai.

2. Brazilai paskutinius du mačus laimėjo vidutiniu 41,5 taško skirtumu. 63 taškais įveiktas Iranas ir 20-čia – Argentina. Pergalė prieš Iraną – didžiausia šiame čempionate, tokiu skirtumu savo varžovų netriuškino netgi JAV komanda.

3. Brazilijos rinktinės smogiamąja jėga vadinami priekinės linijos žaidėjai iš NBA – Nene, Tiago Splitteris ir Andersonas Varejao. Tačiau dar nebuvo šiame čempionate rungtynių, kuriose rezultatyviausias brazilų žaidėjas būtų vienas iš jų.

4. Leandro Barbosa yra rezultatyviausias brazilas turnyre (13,0) ir vienintelis savo komandoje, kurio pelnomų taškų vidurkis yra dviženklis. Tačiau net aštuoni žaidėjai komandoje, kurie renka daugiau nei po 7 taškus per rungtynes. Įdomu, kad Cavs centro Varejao tarp jų nėra (6,8). 1.40 kad Barbosa įmes daugiau nei Splitteris.

5. Serbijos ekipoje būtent vidurio puolėjas yra rezultatyviausias žaidėjas – Miroslavas Radjulica, pelnantis po 14,5 taško. Jis, Milošas Teodosičius, Bogdanas Bogdanovičius ir Nemanja Bjelica renka 61 proc. visų komandos taškų.

6.Beveik pagal visus statistinius rodiklius brazilai lenkia serbus, tačiau didžiausia jų persvara – greitose atakose pel ytų taškų grafoje (4,2 prieš 15,8).

7. Serbai lenkia brazilus tik pagal dvitaškių ir baudų pataikymą, bei taškus, pelnytus po puolime atkovotų kamuolių. Su 63,8 proc. pataikymu Brazilija yra trečia blogiausiai baudas metanti komanda turnyre (lenkia tik Iraną ir Egiptą).

8. Nepaisant pramestų 42 baudos metimų (po 7 per rungtynes), Brazilija yra trečia pagal rezultatyvumą (83,5) komanda čempionate, nusileidžianti tik JAV ir Ispanijos rinktinėms. 1.94 kad brazilai įmes daugiau nei 76,5.

9. Serbai yra 20-oje vietoje pagal išmestų tritaškių skaičių, bet ketvirti pagal pataikymo procentą – 38,9 proc.

10. Serbai žaidė 2010 metų pasaulio čempionato pusfinalyje (galiausiai mažajame finale pralaimėjo Lietuvai), tuo tarpu Brazilijos rinktinė paskutinį kartą į pusfinalį buvo prasimušusi 1986 metais (galiausiai mažajame finale pralaimėjo Jugoslavijai).