Serbija – Prancūzija: taktinė apžvalga

FORMA

Prancūzijos ir Serbijos rinktinės iki Europos čempionato pusfinalio žingsniavo be pralaimėjimų – po 7 pergales iš eilės. Skirtumas tik tas, kas serbai sumindė visus mirtininkų grupėje, o prancūzai formaliai rimto varžovo nesutiko iki pat pusfinalio. Prancūzus eliminavo ispanai, kuriuos serbai buvo įveikę +10 taškų.

Net ir sužaidusi pratęsimą pusfinalyje Prancūzija išlieka geriausiai besiginančia komanda čempionate, varžovams leidžiančia įmesti vos po 67,3 taško. Tuo tarpu lietuviai, leidę serbams sukrapštyti vos 64 taškus, nusmukdė serbus iš pirmos vietos į trečią rezultatyviausių komandų rikiuotėje (85,0).

Serbai atrodo išsikvėpę. Jungti aukščiausią pavarą jie jau turėjo grupės varžybose, ir atkrintamosiose jų žaidimo kreivė pastebimai ėmė leistis žemyn. Tad pralaimėjimas, priešingai, formą įgavusiems lietuviams atrodė dėsningas.

Įdomu tai, kad šiame čempionate serbai dar nė karto nepralaimėjo ketvirto kėlinio.

ŽAIDIMO STILIUS

Gynėjai Tony Parkeris ir Nando De Colo yra svarbiausi žmonės prancūzų puolime. Jie daugiausia laiko (atitinkamai 27,1 ir 26,4 min.) praleidžia aikštelėje ir yra rezultatyviausi (11,9 ir 12,3). Ganėtinai primityvus prancūzų puolimas pastatytas ant to, ką savo nardymais iš perimetro sukuria šie du vikruoliai.

Toks nuspėjamas žaidimas, o ne 40 Pau Gasolio taškų, prancūzus pražudė pusfinalyje: net ir tada, kai ispanai sustojo į zoninę gynybą, Parkeris ir De Colo žaidė taip lyg būtų dengiami asmeniškai. Kamuoliai perlaikymai, beprasmiai bandymai apsivaryti visus, kurie pasitaiko kelyje, paralyžiavo prancūzų puolimą mačo pabaigoje. Ketvirtą kėlinį ir pratęsimą prancūzai pralaimėjo 19:32.

Serbija – visiška priešingybė. Žaidimas ypač plačiai, su daugybe perdavimų, su galimybe visuomet kamuolį atmesti į patį aikštės kraštą. Serbija pirmauja čempionate pagal rezultatyvius perdavimus (23,8 ), nors pagal atliekamų metimų skaičių yra tik 12-ta.

MIKRODVIKOVA

Tony Parkeris per paskutines ketverias rungtynes pataikė tik 7 dvitaškius iš 35 (20 proc.). Neįtikėtina, bet jis yra tik antras rezultatyviausias prancūzų krepšininkas šiame čempionate. Nepaisant to, jo ir Milošo Teodosičiaus mikrodvikova kelia didžiausią intrigą ir gali tapti kertiniame šiame mače.

2014 metų pasaulio čempionate serbai ir prancūzai buvo susitikę dukart. Grupės varžybose laimėjo Prancūzija, o Teodosičius tepelnė 5 taškus. Serbai revanšavosi pusfinalyje, o Teo buvo tiesiog nesustabdomas: 24 taškai. Parkeris pasaulio čempionate nedalyvavo, ir tai reiškia naujas žaidimo gijas, kurių serbų ir prancūzų akistatose prieš metus nematėme.

Dar vienas desertas: Nemanja Bjelica prieš Borisą Diaw.

X FAKTORIUS

Nicolas Batumas šiame čempionate pataikė vos 6 tolimus metimus iš 32 (19 proc.). 16 taškų į suomių krepšį pirmose rungtynėse – yra rezultatyviausias jo mačas šiame čempionate. Bet.

2014 m. pasaulio čempionato pusfinalyje į serbų krepšį Batumas įsūdė 8 tritaškius (8/12) ir pelnė net 35 taškus. Mažajame finale su lietuviais surinko 27 taškais. Jis buvo rezultatyviausias prancūzas (17) ir 2013 metų Europos čempionato finale. Lemiamu momentu šis ginklas, jei taip galima pavadinti Batumą, paprastai iššauna.

TRIBŪNŲ PRANAŠUMAS

Prancūzai žais palaikomi 25 tūkst. sirgalių. Ispanijos krepšininkų tai neišgąsdino. Pau Gasolis žiūrovų faktorių netgi panaudojo motyvacijai sužadinti, paskutinės treniruotės prieš pusfinalį metu sušukęs: „Eikime ir sudaužykime juos jų pačių žiūrovų akivaizdoje“. Nors Serbijos rinktinėje vos vienas žaidėjas, kuriam virš 30, tai taip pat nėra ta komanda, kuri prieš minią išskystų. Juolab, kad prancūzų sirgaliai nėra itin triukšmingi ir didelio diskomforto varžovams nesukelia.