Septynios Žalgirio ir Real akistatos ir 20 esminių statistikos faktų

Kauno Žalgirio ir Madrido Real keliai Eurolygoje susikerta trečią sezoną iš eilės. Septyni tarpusavio mačai per nepilnus dvejus metus. Pažvelkime į juos įdėmiau.

1. Atrasti bendrų dėsningumų tarp visų septynių mačų beveik neįmanoma, neskaitant to, kad Žalgiris dažniausiai pralaimi. Real laimėjo šešis iš septynių susitikimų, tačiau rungtynių būta labai skirtingų.

2. Tris mačus Žalgiris pralaimėjo 20 ar didesniu taškų skirtumu, tačiau dukart nusileido vos tašku (kartą po pratęsimo). 36 taškai – didžiausia persvara (72:108), kuria Real įveikė Žalgirį pastaraisiais metais.

3. Žalgirio pelnomų taškų vidurkis, žaidžiant su Real, yra 76,9 – mažesnis nei šio sezono kauniečių rezultatyvumo vidurkis (78,0). Real yra rezultatyviausia komanda Eurolygoje, renkanti po 91,2 taško, tačiau paskutiniuose dviejuose mačuose su Žalgiriu pelnė po 80 taškų, o bendras šių septynių rungtynių su Žalgiriu vidurkis siekia 89,4.

4. 104 – yra daugiausia, kiek per vienerias rungtynes Žalgiriui pavyko įmesti į Real krepšį. Nuo 2007 metų, kai Real sugrįžo į Eurolygą, per 166 rungtynes tik trims komandoms yra pavyę į Real krepšį Eurolygoje įmesti 100 taškų – Žalgiriui, Maccabi ir Olympiacos.

5. Pačiose nerezultatyviausiose rungtynėse iš šių septynių Žalgiris pelnė 63 taškus.

6. Žalgiris niekuomet nenusileidžia Real klubui kovoje dėl atšokusių kamuolių, ir netgi šiek tiek yra pranašesnis (31,7 Žalgirio ir 31,1 Real)...

7. ...tačiau penkiuose iš šių septynių mačų Real atsikovojo daugiau kamuolių po varžovų krepšiu nei Žalgiris (6,1 Žalgirio ir 9,4 Real). Paskutiniame mače Real krepšininkai pasiekė geriausią rezultatą (šioje septynių mačų serijoje), po kauniečių krepšiu nusiimdami 17 kamuolių.

Paskutinės tarpusavio akistatos akimirkos:

8. Real mačuose su Žalgiriu dažniau meta tritaškius, bet kauniečiai tai daro taikliau: Žalgiris – 69/157 (44 proc.), Real – 71/186 (38 proc.).

9. Real taikliau meta dvitaškius: 56 proc. taiklumu, kai Žalgiris – 52. Tačiau paskutiniuose dviejuose susitikimuose Žalgiriui pavyko išlaikyti Real taiklumą žemiau 50 proc. ribos (47 ir 46 proc.), nors iki penkiuose mačuose kauniečiams tai nepavykdavo (iki tol penkiose rungtynėse prieš Žalgirį Real dvitaškius metė 60 proc. taiklumu).

10. Didžiausi komandų skirtumai išryškėja perimtų kamuolių ir padarytų klaidų grafose. Real čia visa galva aukščiau. Real rungtynėse su Žalgiriu periima po 10,4 kamuolio ir suklysta vos po 10,7 karto (-0,3), tuo tarpu Žalgiris iš Real atima vos po 5,0 kamuolius, o suklysta net po 18,6 karto (-13,6).

11. Praėjusių metų spalį vykusioje akistatoje su Real žalgiriečiai suklydo 27 kartus, ir tai trečias blogiausias komandos rezultatas Eurolygoje per visą istoriją. Patį blogiausią Žalgiris pasiekė praėjusią savaitę, kai mače su Dinamo suklydo net 31 kartą.

12. Visuose septyniuos mačuose Real pranoko Žalgirį pagal rezultatyvius perdavimus, ir tik kartą jų atliko mažiau nei 18 (Žalgiris –tik kartą daugiau nei 18). Vidurkiai: Žalgirio – 14,1, Real – 19,7.

13. 7 mačai, 28 kėlinukai, 1 pratęsimas. Žalgiris laimėjo tik 7 kėlinius. Nė karto nelaimėjo trečio kėlinuko, tačiau net keturis kartus iš septynių laimėjo ketvirtąjį kėlinį. Žinoma, dažniausiai tai jau nieko nelemdavo...

14.Šiose septyneriose rungtynėse aikštėje buvo pasirdęs 51 žaidėjas: 22 – Real, 31 – Žalgirio sudėtyje. Martynui Pociui ir Trammellui Dardenui teko žaisti abiejose komandose.

15.Sergio Rodriguezas, Sergio Lullas, Rudy Fernandezas, Marcusas Slaughteris (Real) ir Vytenis Lipkevičius (Žalgiris) yra vieninteliai, žaidę visose 7 rungtynėse.

16. Vytenis Lipkevičius per septynis mačus su Real nė karto nepelnė daugiau 4 taškų, ir jo taškų vidurkis žaidžiant su Real – tėra 1,9.

17. Rezultatyviausiai Real komandoje prieš Žalgirį žaidė: Nikola Mirotičius (6 rungt., 16,0 tšk.), Sergio Lullas (7 rungt., 13,7 tšk.), Rudy Fernandezas (7 rungt., 11,1 tšk.). Sergio Rodriguezas (7 rungt., 10,6 tšk.) ir Ioanis Bourousis (5 rungt., 10,6 tšk.).

18.Iš paminėtų N.Mirotičiaus, kuriam į Žalgirio krepšį yra pavykę įmesti 31 tašką, vienintelio nėra dabartinėje Real komandoje. Penktadienį su Žalgiriu nežais ir Rudy Fernandezas, tačiau šis žaidėjas paskutiniuose dviejuose mačuose su Žalgiriu rinko vos po 5,0 taško.

19. Rungtynėse su Real Žalgirio gretose rezultatyviausiai žaidžia legionieriai: Justinas Dentmonas (4 rungt., 20,5 tšk.), Jamesas Andersonas (1 rungt., 19,0 tšk.), Marko Popovičius (2 rungt., 14,5 tšk.), Oliveris Lafayette'as (2 rungt., 13,0 tšk.) ir Trammellas Dardenas (2 rungt., 13,0 tšk.). Jokio kito žaidėjo vidurkis nėra dviženklis.

20. Justinas Dentmonas praėjusį sezoną į Real krepšį įsūdė 36 taškus.