Rekordai, serijos ir pirmieji kartai: 10 statistikos faktų po mačo su Gruzija


1. Jonui Mačiuliui pritrūko taško, kad pakartotų Lietuvos rinktinės rezultatyvumo rekordą, kurį 1995 metais, į vokiečių krepšį įmesdamas 35 taškus, pasiekė Artūras Karnišovas.

 

2. Šioje rinktinėje, apart Jono Mačiulio, nėra krepšininko, kuris vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius būtų surinkęs 30 arba daugiau taškų.

 

3. Tai tik trečias kartais, kai Jonas Mačiulis Europos, pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse pasiekė 20 taškų ribą. Ankstesnis jo rekordas buvo 23 taškai.

 

4. Paulius Jankūnas atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir pakartojo asmeninį rinktinėje rekordą.

 

5.Paulius Jankūnas mače su Gruzija žaidė 32 minutes. Tai asmeninis šio krepšininko rinktinėje rekordas.

 

 

6. Iki mačo su Gruzija, kuriame pelnė 5 taškus, Jonas Valančiūnas 10 rungtynių iš eilės buvo pasiekęs dviženklę taškų ribą.

 

7. Jonas Valančiūnas Lietuvos rinktinėje sužaidė 41 mačą ir tik antrą kartą aikštę paliko neatkovojęs nė vieno kamuolio.

 

8. 7 – tiek daugiausia mačų iš eilės Renaldas Seibutis yra sužaidęs Lietuvos rinktinėje, nepataikydamas tritaškio. Jei neįmes ir su italais, pakartos šį blogiausią karjeros rezultatą. Kol kas šiame čempionate 0/9.

 

9. Jonas Mačiulis šiame čempionate jau atliko du dvigubus dublius, nors iki pirmenybių per 54 mačus rinktinėje dvigubu dubliu nebuvo pasižymėjęs nė karto. 

 

10. Tai pirmas kartas, kai Jono Kazlausko nuo 2013 metų vadovaujama rinktinė dvejose oficialiose rungtynėse iš eilės peržengė 80 taškų ribą.