Prancūzija vs. Serbija: 10 esminių statistikos faktų


 

Lietuva ir JAV laukia savo varžovų. Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje susikaus Prancūzijos ir Serbijos rinktinėse. Laimėjusi keliaus į finalą, pralaimėjusi taps lietuvių varžove.

1. Serbija ir Prancūzija žaidė toje pačioje pirmojo etapo grupėje. Rezultatu 74:73 pergalę šventė prancūzai. Šiame čempionate dar nė vienai komandai nepavyko dukart laimėti prieš tą patį varžovą.

2. Tokių tokių akistatų buvo dvi, ir abiejose dalyvavo šio pusfinalio komandos. Serbai grupės etape buvo pralaimėję ir brazilams, tačiau ketvirtfinalyje juos nušlavė 28 taškų skirtumu. Prancūzai grupėje nusileido ispanams, tačiau ketvirtfinalyje juos eliminavo.

3. Prancūzai ketvirtfinalyje ispanams leido įmesti vos 52 taškus, nors iki tol šeimininkai čempionate rinko po 88,2 taško per rungtynes. Ispanijos rinktinei tai buvo nerezultatyviausios rungtynės nuo 1968-ųjų olimpiados, kai JAV krepšininkams pralaimėjo 46:81.

4. Po 72,9 taško renkanti Prancūzija yra tik 14-a čempionate pagal rezultatyvumą. Serbų pelnomų taškų vidurkis yra 80,1. 3.95 kad abi komandos įmes daugiau nei 150,5 taško. 

5. Nelaimingas skaičius: visuose trijuose šiame pasaulio čempionate pralaimėtuose mačuose serbai įmetė lygiai 73 taškus.

6. Milvuokio „Bucks“ centras Miroslavas Radjullica yra rezultatyviausias serbbų žaidėjas, renkantis po 13,9 taško. Iš baudos aikštelės Serbijos rinktinė iš viso pelno po 37,7 taško (prancūzai – po 29,7).

7. Prancūzijos rinktinėje nėra nė vieno žaidėjo, kurio taškų vidurkis būtų dviženklis. Po 9,9 renkantis Nicola Batumas yra rezultatyviausias. 2.10 kad jis pelnys daugiau taškų nei serbų įžaidėjas Milošas Teodosičius, renkantis po 12,6. 

8. Prancūzija yra taikliausiai dvitaškius metanti rinktinė čempionate – 59,0 proc. (serbų – 54,3).

9. Serbai per rungtynes suklysta tik po 12,6 karto – tai ketvirtas geriausias rodiklis čempionate (prancūzų vidurkis – 15,0).

10. Prancūzija dar niekuomet nežaidė pasaulio krepšinio čempionato finale. Serbija (tuometinė Jugoslavija) paskutinį kartą finale žaidė 2002 metais ir jį laimėjo. Prieš ketverius metus Turkijoje serbai pusfinalyje nusileido turkams, o mažajame finale – Lietuvai. 2.16 kad dėl bronzos vėl kovos Lietuva ir Serbija.