Prancūzija vs. Ispanija: 10 esminių statistikos faktų

Ispanai šiame pasaulio krepšinio čempionate kartą jau įveikė prancūzus, bet turi tai padaryti dar kartą, jei nori žaisti pusfinalyje ir tęsti kovą dėl medalių.

1. Ispanija ir Prancūzija žaidė vienoje grupėje, kur pergalę iškovojo ispanai – 88:64. Vis dėlto pergalė ketvirtfinalyje ispanams būtų saldesnis kerštas už pralaimėjimą praėjusių metų Europos čempionate, kai prancūzai ispanus eliminavo pusfinalyje.

2. Prancūzai ispanus įveikė ir 2010 metų pasaulio čempionate (72:66), tačiau nei tuomet, nei minėto Europos čempionato pusfinalyje ispanų gretose nežaidė Pau Gasolis.

3. Ispanai šiame čempionate iškovojo visas šešias pergales, varžovus triuškindami 26,5 taško skirtumu. Pergalė 16 taškų skirtumu prieš serbus – kukliausia, kurią pasiekė šeimininkai. Prancūzai pralaimėjo ispanams ir brazilams. 1.79 kad ispanai prancūzams neleis įmesti daugiau 66,5 taško.

4. Vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne yra rezultatyviausias prancūzų komandoje. Jis pelno po 10,3 taško. Tai yra dvigubai mažiau nei vidutiniškai renka rezultatyviausias ispanų žaidėjas Pau Gasolis – 20,5. Nicola Batumas ir Borisas Diaw, kuriuos turėtume vadinti tikraisiais Prancūzijos rinktinės lyderiais, pelno atitinkamai po 10,0 ir 6,7 taško.

5. Visose šio čempionato rungtynėse rezultatyviausiai ispanų gretose žaidė priekinės linijos žaidėjas – keturis kartus P.Gasolis, po kartą – Serge'as Ibaka ir Marcas Gasolis. Pastarasis yra antras komandoje pagal pelnomus taškus (11,3) ir pirmas pagal atkovotus kamuolius (6,7). 1.50 kad Marcas atkovos daugiau kamuolių nei Pau.

6. Nėra nė vienos statistinės kategorijos, kurioje prancūzai lenktų ispanus. Bene mažiausias skirtumas yra dvitaškių ir tritaškių pataikymo, bei taškų, kuriuose pelno atsarginiai žaidėjai, grafose.

7. Ispanai aiškiai pirmauja pagal blokuotus metimus (6,0 prieš 2,8), atkovotus kamuolius (39,7 prieš 33,3), perimtus kamuolius (9,2 prieš 5,5), taškus iš baudos aikštelės (38,7 prieš 30,7), antro šanso taškus (10,2 prieš 6,5) ir taškus po varžovo klaidų (21,2 prieš 11,3).

8. Ricky Rubio yra pirmas čempionate pagal rezultatyvius perdavimus (5,8). Be Tony Parkerio žaidžiančioje Prancūzijos rinktinėje po 4,2 perdavimo atlieka Thomas Heurtelis, net po 4,0 – puolėjs Borisas Diaw.

9. Ispanijos rinktinėje kiekvienas žaidėjas jau yra metęs bent po vieną tritaškį čempionate. Ir nors pagal tolimų metimų procentą Ispanija turnyre tik 15-a (33,6 proc.) ji vis tiek lenkia Prancūziją, kuri tritaškius meta 32,8 proc. taiklumu.

10. Iš 24 kėlinių, kuriuos Ispanija sužaidė šiame čempionate, tik 6-iuose pelnė mažiau nei 20 taškų. Be to, 20 taškų ribą peržengdavo visuose pirmuose kėliniuose. Patį nerezultatyviausią pirmąjį kėlinį ispanai sužaidė būtent su prancūzais, kai pelnė 22. 1.25 kad ispanai pirmieji peržengs 20 taškų ribą.