Penktadienio Eurolyga: 10 įdomiausių faktų


1. Panathinaikos graikas Nickas Calathesas 2013 metais kartus su Lokomotiv-Kuban laimėjo Europos taurę ir tapo MVP. Eurolygoje Calathesui tai bus 60-osios rungtynės, daugiau 17 taškų Eurolygoje jis nėra pelnęs.

 

2. Dimitriui Diamantidžiui tai bus 253 rungtynės Eurolygoje. Pagal sužaistų mačų skaičių jis susilygins su kitu graiku Theo Papalouku, kuris Eurolygos istorijoje pagal šį rodiklė yra antras.

 

3. Dimitriui Diamantidžiui trūksta 20 taškų, kad rezultatyviausių visų laikų Eurolygos žaidėjų sąsraše pavytų Igorį Rakoševičių, esantį devintoje vietoje. D.Diamantidžio sąskaitoje 2308 taškai. Per paskutinius tris sezonus (arba per paskutines 85 rungtynes) D.Diamantidis nė karto nepelnė 20 arba daugiau taškų.

 

4. Fenerbahce Ulker ir Bayern dukart susitiko ir praėjusį sezoną. Tuomet turkų klubo serbas Bogdanas Bogdanovičius per abejas rungtynes pelnė 34 taškus (18 ir 16).

 

5. Real sezoną pradės Chimkuose. Tai pirmas kartas per devynis metus, kai susitiks Eurolygos ir Europos taurės čempionai.

 

6. Tai bus penktas Real ir Chimki tarpusavio mačas. Iki šiol visuomet laimėdavo šeimininkai.

 

7. Emporio Armani žvaigždė Alessandro Gentile 10 Eurolygos rungtynių iš eilės renka dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausias karjeros rungtynes (29 taškai) sužaidė būtent prieš Laboral Kutxa praėjusį sezoną.

 

8. Anadolu Efes ir Limoges susitinka po beveik dviejų dešimtmečių pertraukos. Efes dukart įveikė šį prancūzų klubą 1997-98 metais, ir nuo to laiko šių komanų keliai nebuvo susikirtę.

 

9. Mesdamas po 69,5 taško per rungtynes, Žalgiris išvykose pralaimėjo septynias iš pastarųjų aštuonių Eurolygos rungtynių. 

 

10. Mantui Kalniečiui tai bus devintas sezonas Eurolygoje. Dar niekada jo sezono taškų vidurkis Eurolygoje nebuvo dviženklis (didžiausias: 9,4 žaidžiant Krasnodare 2013-14 m.).