Penki Lietuvos rinktinės ginklai, kurie iššaus arba ne mače su Gruzija


1. Jonas Valančiūnas

 

Jonas Valančiūnas žaidžia brandžiausią krepšinį, kokį yra žaidęs per ketverius metus rinktinėje. JV grupės varžybose nepralaimėjo nė vienos mikrodvikovos tiesioginiam oponentui: visiškai sudorojo Janą Veselį ir Kasparą Beržinį, priešnuodžių lietuviui nerado ir galingasis Kyrylas Fesenko iš Ukrainos. Tornike Šengelija, Giorgas Šermadini ir Zaza Pachulia sudaro pakankamai solidžią jėgą baudos aikštelėje,

 

2. Prasiveržimai

 

Būtent po prasiveržimų lietuviai pelnė paskutinius taškus su estais, lėmusius pergalę. Būtent prasiveržimais sudraskė čekų gynybą antroje rungtynių pusėje. Jonas Kazlauskas teigė norintis matyti daugiau veržlumo ir tikino, kad nuo to, kaip seksis individualūs reidai, smarkiai priklausys sėkmė mače su Gruzija. Gruzinai moka neutralizuoti komandas, mėgstančias skirstyti kamuolį, tad prasiveržimai gali būti itin efektyvi priemonė prieš šiandieninį varžovą.

 

3. Tolimi metimai

 

Spėjęs apdulkėti ginklas, kurį mače su čekais pagaliau išsitraukė Artūras Milaknis. Neprabilo dar Renaldas Seibutis, čempionate prametęs visu šešis tolimus metimus. Lietuvos rinktinė per rungtynes pataiko po 4,8 tritaškio, kai į ketvirtfinalį jau patekusios komandos aštuntfinalio mačuose pataikė vidutiniškai po 8,2 tritaškio.

 

4. Greitas puolimas

 

Dar vienas dalykas, apie kurį visi kalba, bet kuris neegzistuoja. Lietuvos rinktinė yra aštunta turnyre pagal gynyboje atkovotus kamuolius, tačiau nubėgti į greitą puolimą po nesėkmingų varžovų atakų pavyksta itin retai. Kazlauskas kalbėjo, kad gruzinų gynyba paranki greitam puolimui: patys mėgsta bėgti į priekį, bet sugrįžti į gynybą neskuba. Greitą puolimą stabdo Valančiūno nesugebėjimas žaibiškai atlikti pirmą perdavimą, tačiau bent 10 taškų, surinktų kontraatakose, gerokai palengvintų lietuvių užduotis.

 

5. Mantas Kalnietis 

 

Mantas Kalnietis užsitraukė sirgalių rūstybę po virtinės nesėkmingų bandymų išgelbėti komandą paskutinėmis mačo su Čekija minutėmis. Pratęsimo metu įsūdė du tritaškius ir reabilitavosi, tačiau kol kas neatrodo patikimiausias žmogaus svarbiausiems metimams atlikti. Nors Kalnietis labai toli nuo formos, kurią demonstravo prieš dvejus metus, Kazlauskas į pagrindinio įžaidėjo rankas atidavęs labai daug žaidimo gijų. Toks pasitikėjimas paskandins arba išgelbės rinktinę. Kalnietis pademonstravo atsigavimo ženklus, tačiau kokį jį matysime artimiausiame mače – išlieka milžiniškas klaustukas.