Pasaulio krepšinio čempionatas: pirmos dienos pastebėjimai

FIBA World Cup lažybos

Ispanija. Į Irano krepšį Pau Gasolis įmetė 33 taškus, ir tai buvo pirmas kartas, kai Gasolis pasaulio čempionate peržengė 30 taškų ribą. Iki tol geriausias rodiklis buvo 28 taškai, kuriuos Gasolis pelnė 2006 metais mače su Angola. Pasaulio čempionatuose Gasolis iš viso yra sužaidęs 18 mačų, jo taškų vidurkis – 20,8.

JAV. Pergalė 59 taškų skirtumu – antra didžiausia JAV rinktinės istorijoje nuo 1994 metų.

Suomija. Antrą kėlinį suomiai amerikiečiams pralaimėjo 2:29. Per šį ketvirtį Suomijos krepšininkai nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo – 0 iš 13, dar du metimai buvo blokuoti.

Brazilija. Nene, Splitteris, Varejao…  Pavardės brazilų priekinėje linijoje varo siaubą, tačiau ketvirtajame kėlinyje, kai sprendėsi mačeo su prancūzais laimėtojas,  11 taškų brazilams pelnė įžaidėjas Marcelo Huertas. Iš viso jis surinko 16, o minėtas trejetas kartu – 19.

Lietuva. Pirmąją čempionato dieną lietuviai taikliausiai metė tritaškius – 11/20 (55,0 proc.). Prie to daugiausia prisidėjo Jonas Mačiulis, pataikęs 4 iš 4. Tuo tarpu Jonas Valančiūnas kol kas taikliausias dvitaškininkas čempionate: 8 iš 8.

Korėja. Tačiau kartu su Korėja lietuviai mažiausiai kartų stojo prie baudų metimų linijos – vos po 11. Pavyzdžiui, šeimininkai ispanai metė net 32 baudas. Korėja taip pat vienintelė komanda, kurios klaidų grafoje vienženklis skaičius – 9.

Naujoji Zelandija. Nusiėmė net 47 kamuolius be pralaimėjo turkams. Absoliučiai neįtikėtinas zelandiečių kovos po varžovų krepšiu rodiklis – 21. Mažiausiai kamuolių pirmajame ture nusigriebė Australija ir… Lietuva. Po 25.

Senegalas. Tai komanda, kuri išrašė daugiausia blokų – 7. Antroje vietoje su 6 blokais Korėja.

Iranas. Pirmajame ture 9 krepšininkai sugebėjo nusiimti 10 arba daugiau kamuolių. Daugiausia jų atkovojo Hamedas Haddadis – 15. Tiesa, jis ir filipinietis Andray Blatche pirmauja ir klaidų kategorijoje – po 7.

Filipinai: Pirmas kėlinys pralaimėtas 9:23, tačiau išplėšas pratęsimas. Kaip bebūtų, tai jau devintas Filipinų pralaimėjimas pasaulio čempionatuose iš eilės.

Australija. Dante Exumas – vienas didžiausių nusivylimų kol kas. Penktas šių metų NBA naujokų biržos šaukimas aikštelėje praleido vos 11 minučių ir taškų nepelnė.

Ukraina. Debiutas pergalingas. Nuo 2002 metų pasaulio čempionatuose debiutavo 10 rinktinių, bet tik Slovėnijai 2006-aisiais, o dabar ir Ukrainai, pavyko debiutuoti pergalingai.

Meksika.Francisco Cruzas tapo didžiausiu pirmųjų rungtynių atradimu Meksikos rinktinėje. 24 metų puolėjas į Lietuvos krepšį įsūdė 21 tašką. Jam tai pirmoji vasara su Meksikos rinktine.

Graikija.Giannis Antetokounmpo, tikimasi, taps galbūt didžiausiu šio čempionato atradimu. Mače su Senegalu jis pelnė 11 taškų, du iš jų čia: