Neptūnas vs. Žalgiris: LKL finalas be intrigos?


Kai Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ žaidė LKL pusfinalyje, daugelis kartojo – čia sprendžiasi čempionų žiedų likimas.

Klaipėdos „Neptūnas“ pirmą kartą klubo istorijoje prasibrovė į LKL finalą, bet jame neturi jokių šansų?

„Neptūnas“ šį sezoną su „Žalgiriu“ žaidė tris kartus, įskaitant ikisezoninį mačą V.Garasto taurės varžybose – visas tris pergales iškovojo klaipėdiečiai.

Be abejo, kad ne jie yra serijos favoritai. Net jei laimėtų pirmąsias rungtynes Klaipėdoje, „Žalgiris“ išliktų favoritu laimėti visą seriją.

Taip, pirmas mačas vyks Klaipėdoje, nes būtent „Neptūnas“, geriau pasirodęs reguliariajame sezone, turi aikštės pranašumą.

Ir tai svarbu. Klaipėdos sirgaliai, be abejo, nepraleis galimybės užkurti pragarą, kokio „Žalgiris“ LKL finaluose galbūt jau seniai nėra matęs.

JukŠvyturio“ arena ne „Siemens“, kurioje, kaip pastebėjo Gintaras Krapikas, „Žalgirį“ palaikė ko gero dar daugiau sirgalių nei „Lietuvos rytą“.

Todėl „Neptūnui“ labai svarbios pirmosios rungtynės. Net jei nelaimės, bet sugebės įsikibti į atlapus – tai bus ženklas, kad serija nusimato įdomi.

Justinas Dentmonas nebėra tas „vienišas žudikas“, koks buvo sezono vidury, rinkdamas po keliasdešimt taškų vos ne kiekviename Eurolygos mače.

Per keturis paskutinius LKL mačus jis pataikė tik 6 dvitaškius iš 23 (26 proc. pataikymas).

Jei žalgiriečiai jau galbūt pradėjo planuoti atostogas, „Neptūno“ žaidėjų dabar visas dėmesys į finalo seriją. Daugeliui jų tai kol kas svarbiausias karjeros šansas. Nusiteikimas, alkis, noras – neabejotinai „Neptūno“ pusėje.

Ir dar vienas svarbus dalykas: jauna „Neptūno“ komanda šį sezoną įgavo kaip niekas kitas daug patirties. Užsigrūdino. Jokia kita LKL komanda šį sezoną nesužaidė tiek mačų, kurių baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, kiek „Neptūnas“ –16 (pvz., „Žalgiris“ ir „TonyBet“ po 8 rungtynes, kuriose komandas skyrė vienas metimas (3 arba mažiau taško).

Tad jei taip nutiktų ir finalo serijos mače... Nutiktų taip, kad iki paskutinių minučių „Neptūnas“ pasiūlytų „Žalgiriui“ lygią kovą... lemiamomis akimirkomis klaipėdiečių kinkos nedrebėtų. „Žalgirio“?

1.94 už tai, kad laukia atkaklus pirmasis mačas ir su +4.5 su handikapu rezultatas bus palankus Klaipėdos klubui.