NBA žaidėjų mainai: pastarųjų dienų gandai


Artėjant dienai, kai mainų langas NBA lygoje užsivers, klubai suaktyvina savo veiksmus rinkoje. Atsikratyti nuvylusiais žaidėjais arba susistiprinti prieš atkrintamąsias. Sutaupyti pinigų, atsisakant gerai apmokamų žaidėjų arba paišlaidauti, jei laisvų pinigų yra. Be jokios abejonės, žaidėjų mainai pakoreguoja ir jėgų balansą, net jei nė viena komanda sanodriuose savęs nuskriausti nenori: vieni išlošia daugiau, kiti – mažiau.

Karščiausi NBA transferų gandai šiuo metu:

Los Andželo “Lakers” siekia atsikratyti Pau Gasoliu. “Lakers” akiratyje atsidūrė buvęs šios komandos žaidėjas Andrew Bynumas, kurį dėl neprofesionalaus elgesio Klivlendo “Cavaliers” suspendavo. Klubų atstovai jau pradėjo derybas. Pranešama, jog “Lakers” norėtų, kad į mainus būtų įtrauktas ir Dionas Waitersas, bet “Cavs” šiuo, su Dwyane'u Wade lyginamu gynėju nenori atsisveikinti. Vis dėlto tikimasi, kad klubai susitars jau artimiausiu metu.

ESPN paleidus gandą, kad “Clippers” iškeis Blake'ą Griffiną į “Knicks” lyderį Carmelo Anthony, abiems klubams teko aiškintis. “Clippers” treneris ir operacijų viceprezidentas Docas Riversas teigė, kad tai visiška nesąmonė, o “Knicks” atstovai patikslino, jog jie svarstė tokį pasiūlymą Los Andželo klubui pateikti, bet to nepadarė.

Nuo tada, kai prieš kelias savaites pasiprašė parduodamas, Thaddeusas Youngas žaidžia žvėriškai: renka po 26,4 taško per rungtynes. Šiuo Filadelfijos “76ers” puolėju pirmiausia susidomėjo Fynikso “Suns” klubas, kuris greičiausiai pasiūlys savo teises į pirmo rato šaukimus NBA naujokų biržoje. 2014 ir 2015 metams “Suns” turi net keturias pirmo rato šaukimo teises.

Tuo tarpu CBS praneša, kad “Suns” klubas yra pasirengęs atsisveikinti su vienu lyderių – Goranu Dragičiumi. Vasarą “Suns” įsigijo Ericą Bledsoe, kuris turėjo būti atsarginis įžaidėjas ir pavaduoti G.Dragičių. Tiesa, E.Bledsoe gali žaisti ir atakuojančiu gynėju, tad didžiąją laiko dalį G.Dragičius ir E.Bledsoe aikštelėje praleidžia kartu. Abu renka daugiau nei po 18 taškų per rungtynes, o “Suns” per 32 mačus iškovojo 20 pergalių. Praėjusį sezoną “Suns” pelnomų taškų vidurkis buvo antras blogiausias lygoje, šiemet “Suns” pagal šį rodiklį patenka į geriausių dešimtuką. Vis dėlto CBS teigia, kad G.Dragičiaus ir E.Bledsoe tandemas nėra ilgalaikis “Suns” tikslas. Beje, artimiausią savaitę dėl čiurnos traumos E.Bledsoe nežais.

“Clippers”, kuris mėnesiui neteko pagrindinio įžaidėjo Chriso Paulo, taikiklyje atsidūrė du Kinijoje žaidžiantys krepšininkai – Bobby Brownas ir Delonte Westas.

“Lakers” turėtų pasirašyti sutartį su laisvuoju agentu Hedo Turkoglu. 34-erių turkas šį sezoną buvo atleistas iš Orlando “Magic”, gavęs 6 mln. JAV dolerių kompensaciją. “Magic” iš pradžių bandė parduoti H.Turkoglu ir vedė derybas ne tik su “Lakers”, bet ir su Atlantos “Hawks”.

Sakramento “Kings” (10-21) sezono gelbėjimo planas, įsigyjus Rudy Gay'ų, panašu, dar nebaigtas vykdyti. Neabejojama, kad “Kings” ruošiasi dar vieniems mainams. Pagrindinis taikinys – “Golden State Warriors” snaiperis Klay'us Thompsonas. “Warriors” jau davė suprasti, kad taip paprastai šio žaidėjo neatiduos. “Nuggets” įžaidėjas Andre Milleris taip pat “Kings” radare. A.Milleris dėl nesutarimų su treneriu Brianu Show kelioms rungtynėms buvo suspenduotas.

41-erių Kurtas Thomasas, pasak krepšininko agento, yra pasiruošęs grįžti į NBA ir laukia pasiūlymų. Ilgametis “Knicks” puolėjas, kuris oficialiai apie kajeros pabaigą nėra paskelbęs, šiuo metu gyvena Dalase ir yra atsigavęs po kankinusių traumų.

Milvuokio “Bucks” žaidėjų Gary Nealo ir Larry Sanderso ginčas po eilinio pralaimėjimo persirengimo kambaryje žurnalistus privertė padaryti išvadą: vienas iš jų privalės palikti komandą. Greičiausiai G.Nealas, kuris kaip laisvasis agentas į Milvuokį atvyko iš San Antonijo “Spurs”. Šis krepšininkas susilaukia priekaištų dėl savanaudiško žaidimo ir iš NBA apžvalgininkų.