NBA naujokų birža: kas pašauks Artūrą Gudaitį?


 

Birželio 25 dieną NBA naujokų biržoje turėtų nuskambėti ir lietuvio Artūro Gudaičio pavardė. Tikimasi, kad Kauno Žalgirio vidurio puolėjas bus pašauktas pirmo rato pabaigoje arba antro pradžioje.

A.Gudaitis šį savaitgalį dalyvaus San Antonijaus Spurs klubo peržiūroje, ir iš čia vyks į Fyniksą, kur treniruosis su Suns. Po to keliaus į Detroitą ir pabandys savo žaidimu įtikinti Pistons atstovus. Galiausiai apsilankys Bostono Celtics peržiūroje.

 

A.Gudaitį savo rengiamose stovyklose taip pat norėjo matyti Rockets, Cavaliers ir Wizards komandos, tačiau žalgirietis su agentu šių kelionių atsisakė.  

 

Prognozės skirtingos

Dar praėjusią savaitę Draftexpress.com prognozavo, jog A.Gudaitis bus pakviestas 33-uoju numeriu. Šis šaukimas priklauso Celtics ekipai, kurios skautu dirba lietuvis Benas Matkevičius. Dabar žalgirietis Draftexpress.com prognozių lentelėje įrašytas 32 numeriu – tai Hjustono Rockets šaukimo teisė.

Bleacherreport.com spėja, kad A.Gudaitį 35 numeriu pašauks Filadelfijos 76ers ekipa, o NBAdraft.net, dar neseniai žadėjusi A.Gudaičiui 38-ąjį šaukimą, lietuviui prognozuoja tik 52-ą šaukimą, kuris priklauso Dalaso Mavericks ekipai.

Cbssports.com prognozuoja, kad A.Gudaitį 44 šaukimu pasikvies Fynikso Suns. „Suns komandai patinka aukštaūgiai, kurie gali greitai bėgti ir aukštai šokti. A.Gudaitis pakankamai atletiškas, kad taptų paspirtimi ginant krepšį“, - rašo CBS.

Po to, kai Timofejus Mozgovas persikėlė į Cavaliers, Denverio Nuggets stokoja gynybinio plano vidurio puolėjo, kurio ir gali bandyti paieškoti savo 57 šaukimu. Pirmąjį savo šaukimą Nuggets greičiausiai išnaudos iš toli pataikančio atakuojančio gynėjo paieškoms.

 

Kokie šansai pirmajame rate?

Yra daugybė užsieniečių, kurie taikosi į pozicijas pirmo rato pabaigoje. Nikola Milutinovas, Guillermo Hernangomezas, Artūras Gudaitis ir Mouhammadou Jaiteh yra pagrindiniai kandidadatai. Manau, vienas iš jų tikrai išgirs savo pavardę pirmajame rate“, – rašo BasketballInsiders.com apžvalgininkas Joelis Brighamas.

Iš tų komandų, kurios realiai domisi A.Gudaičiu, šaukimus pirmo rato pabaigoje turi Cavaliers (24), Spurs (26) ir Celtics (28). Celtics taip pat turi net du šaukimus antrajame rate (33 ir 45), o šiame klube skautu dirba lietuvis.

Jeigu Detroitas nesiruošia atsisveikinti su Gregu Monroe ir Andre Drummondu, A.Gudaičiui geriau ten nevažiuoti. O štai Spurs būtų įdomus variantas. Artūro techninis arsenalas šiai dienai NBA lygai – per skurdus, bet fiziniai duomenys ir noras dirbti tai gali nusverti“, – lietuvio perspektyvas vertino Rusijos krepšinio specialistas Vladimiras Gomelskis.

Į europiečius visuomet palankiai žiūrintis Spurs klubas turi 26 ir 55 šaukimus.

2.95 kad Gudaitis bus pašauktas pirmajame rate

 

 

Kad ir kas pašauks: kitąmet NBA dar nežais?

Naujojo Orleano Pelicans šių metų biržoje turi vienintelį šaukimą – 56-ą. Pelicandebrief.com prognozuoja, kad klubas gali griebti lietuvį, jei šis nebus pašauktas anksčiau.

Pelicandebrief.com atkreipia dėmesį, kad A.Gudaitis daugumą savo taškų susirenka iš baudos aikštelės ir yra priklausomas nuo kitų žaidėjų. „Jis puikiai atsidengia ir dažnai gauna kamuolį iš link krepšio besiveržiančių žaidėjų“.

Fiziškai stiprus, galintis grumtis su aukštesniais centrais. Atletiškumas ir jėga yra pagrindinis jo ginklas, priverčiantis varžovus rinkti pražangas“, – priduria.

Vis dėlto pabrėžiamas A.Gudaičio ūgis. Būdamas 208 cm ūgio, beveik visuomet A.Gudaitis turėtų žaisti prieš aukštesnius oponentus. „Eurolygoje gal tai nėra didelė bėda, tačiau neaišku, kaip ūgio trūkumą sektųsi kompensuoti NBA lygoje“, – rašo Pelicandebrief.com.

Pelicandebrief.com A.Gudaitį apibūdina kaip prasčiausiai aikštę matantį aukštaūgį šių metų biržos pasiūloje. „Jis gali tapti komandos „juodąja skyle“, nes dažnai tiesiog nežino, kam perduoti kamuolį“.

Žaidimas gynyboje? „Tai irgi abejonė. Jis dažnai prisirenka pražangų ir pasimeta gindamasis nuo du prieš du atakų“. Užkliūva ir atakavimas iš vidutinio nuotolio. „Nors baudas jis meta 70 proc. taiklumu, iš vidutinio nuotolio beveik nemeta“.

Kad ir kas jį pašauktų, A.Gudaitis dar bent keletą metų nebus pasirengęs žaisti NBA. Galbūt yra komandų, kurios mato jį sunkiojo krašto pozicijoje, mat dėl ūgio jo perspektyvos NBA, žaidžiant vidurio puolėju, tampa labai rizikingos.

NBA lygoje jis ko gero būtų panašus į Mitchą McGary iš Thunder ekipos. Žemas, bet fiziškai stiprus vidurio puolėjas, kuris gali sužaisti keletą sėkmingų epizodų, kol pagrindiniai žaidėjai ilsisi. A.Gudaitis turi daugybę trūkumų, kuriuos reikia šalinti, tačiau ateityje gali tapti epizodiniu, tam tikras užduotis aikštelėje atliekančiu NBA žaidėju“, – reziumuoja Pelicandebrief.com.

Dauguma jo žaidybinių silpnybių yra nesunkiai ištaisomos. Tačiau pagrindinė bėda - ūgis. Jei būtų bent 4 cm aukštesnis, tikrai būtų pašauktas pirmajame rate“, – rašo DraftExpress.com.