NBA lažybos: po Butlerio antausių Raptors vyksta į neįveikiamą Klivlendą

SUSTABDYTI LYDERĮ

Likus žaisti 6,5 minutės Raptors turėjo 11 taškų persvarą (100:89), tačiau nesugebėjo jos išsaugoti ir pralaimėjo namuose Čikagos Bulls ekipai 113:115.

Jimmy Butleris sekmadienio vakarą pagerino Michaelo Jordano rekordą (39), per antrąją rungtynių dalį pelnydamas 40 taškų.

"Viską bandėme, bet niekas negalėjo jo sustabdyti", - guodėsi Dwane'as Casey, Raptors treneris.

Tepraėjus parai Raptors stos į kovą su Cavaliers ir LeBronu Jamesu. Pastarasis sirguliuoja, ir dėl ligos mače su Magic žaidė tik 29 minutes. Bet pelnė 29 taškus.

VALANČIŪNO VARŽOVAS

Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas susitikime su Bulls kartu pelnė 46 taškus. Kartu jie atliko 39 metimus, neskaitant baudos metimų.

Jonas Valančiūnas metė vos 5 kartus, surinko 8 taškus. Pralaimėjo mikrodvikovą Pau Gasoliui, kuris kamuoliais buvo maitinamas kur kas dažniau.

Ispanas pelnė 19 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 metimus.

Dabar JV laukia akistata su Tristanu Thompsonu ir Timofejumi Mozgovu. Cavs pasiekė tris pergales iš eilės, kai Mozgovą starto penkete pakeitė Thompsonu.

Ir viso iš 6 mačų laimėjo 5, kai rungtynes pradėdavo būtent su Thompsonu aikštėje. Tas vienintelis pralaimėjimas patirtas mače su Raptors (99:103) lapkričio pabaigoje.

VIRTINĖ PASIKEITIMŲ

Kai komandos susitiko Toronte lapkričio 25 dieną, Cavs žaidė be būrio pagrindinių žaidėjų.

Kyrie Irvingas, Imanas Shumpertas, Mozgovas ir Matthew Dellavedova tą mačą praleido dėl traumų, Raptors gretose nebuvo taip pat traumuoto Valančiūno.

James tąsyk pelnė 24, Kevinas Love pridėjo 21 tašką. Toronto ekipoje pirmaisiais smuikais griežė tie patys Lowry (27) ir DeRozanas (20).

GYNYBOS FAKTORIUS

Pirmajame tarpusavio mače Raptors Cavs komandai leido atakuoti tik 43,9 proc. taiklumu. Gynyba, kurios nebuvo sekmadienio mače su Bulls.

Bulls – tik antroji komanda per 23 rungtynes, kuriai Raptors krepšį pavyko atakuoti didesniu nei 50 proc. taiklumu.

Ketvirtajame kėlinyje, per kurį pelnė 34 taškus, Bulls pataikė 63,2 proc. metimų.

"Negalime daugiau leisti 34 taškų per kėlinį", - po mačo pareiškė Casey.

Nors Davidas Blattas Europoje buvo laikomas puolimo specialistu, Cavs taip pat gali pasigirti gynybos rodikliais.

Per pastarąsias 10 rungtynių Cavs varžovams leidžia įmesti vidutiniškai vos po 88,0 taškus. Net septyniuose iš šių 10-ties mačų varžovai neperžengė 90 taškų ribos.

Cavs yra antra geriausiai besiginanti komanda lygoje, visą sezoną praleidžianti po 94,5 taško.

NAMŲ FAKTORIUS

Ir Cavs beveik neįveikiama Klivlende. Šį sezoną čia laimėjo 14 rungtynių iš 15-likos, o skaičiuojant nuo praėjusių metų sausio 19 dienos - 34 mačus iš 36.