NBA lažybos: pasikeitusi Rockets sieks revanšo Dalase


Tai bus antras Rockets ir Mavericks komandų tarpusavio mačas. Ir nors pirmasis vyko mažiau nei prieš mėnesį, šįkart tai bus visai kita istorija.

Visų pirmą todėl, kad lapkričio 14 dienos rungtynės, vykusiose Hjustone, Rockets ekipai dar vadovavo Kevinas McHale'as.

Visų antra, Mavericks tas rungtynes laimėjo 110:98, net ir leisdami pailsėti trims starto sudėties žaidėjams – Dirkui Nowitzkiui, Wesley Matthewsui ir Chandleriui Parsonsui.

Vokietį pakeitusiam Charlie Villanuevai, tuomet pelniusiam 19 taškų, iki šiol tai geriausios sezono rungtynės ir vienos iš trijų, kuriose jis praleido daugiau nei 20 minučių.

Jamesas Hardenas Rockets ekipai, žaidusiai be Dwighto Howardo, tuomet pelnė 25 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Terrence'as Joneas – 23.

Hardenas tuomet pataikė tik 5 metimus iš 21, tačiau realizavo 14 baudos metimų iš 14.

Tai buvo priešpaskutinės rungtynės K.McHale'ui, kurį trenerio poste iki sezono pabaigos pakeitė asistentu dirbęs J.B.Bickerstaffas.

Vadovaujamas J.B.Bickerstaffo Rockets klubas laimėjo 4 iš 8 mačų, įskaitant dvi pergales po pratęsimų.

Hardenas po McHale'o atleidimo renka po 32,5 taško, kai iki atleidimo pelnydavo po 27,3.

Bet tai nereiškia, jog Rockets tapo dar labiau priklausoma nuo gintis nemėgstančio barzdočiaus. Išaugo ne tik Hardeno, bet ir visos komandos rezultatyvumas.

Rockets per paskutines ketverias rungtynes rinko po 111,3 taško, kai per dvylika rungtynių prieš tai – po 97,0.

Paskutinėse rungtynėse, kuriose 108:101 įveikė Pelicans ekipą, net šeši Hjustono žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių.

Per paskutines trejas rungtynes Rockets atsarginiai žaidėjai renka po 42,3 taško. Tai visiška priešingybė bendroms sezono tendencijoms.

Nuo suolo kylantys Rockets žaidėjai šį sezoną pelno po 26,8 taško, ir tai vienas žemiausių rodiklių lygoje.

Mavericks turi trimis pergalėmis daugiau (11-8) ir sezoną pradėjo demonstruodami kiek stabilesnį žaidimą. Tačiau iš paskutinių šešių mačų laimėjo tik du, pastarąjį prieš Blazers – tik po pratęsimo.

Nowitzkis ir Deronas Williamsas šiame mače pelnė pusę komandos taškų (58 iš 115). 

Mavs laimėjo pirmą tarpusavio akistatą Hjustone, dabar žais namuose, tačiau Rockets Dalase laimėjo du iš paskutinių trijų mačų.