NBA lažybos: Clippers be Paulo ir grizlių būtinybė įmesti 100 taškų


BE PAULO

Chrisas Paulas praleido pastarąsias rungtynes su Rockets, kurias Clippers pralaimėjo 105:109. Abejojama, ar pasirodys ir dvikovoje su Memfio Grizzlies.

Austinas Riversas pirmą kartą pasirodė starto penkete mače su Rockets, pakeisdamas Ch.Paulą. Per 31 minutę pelnė 10 taškų, pataikydamas 4 metimus iš 12-likos.

"Nežaidėme labai organizuoto puolimo. Neišvystydavome atakų. Nebūtinai dėl įžaidėjo kaltės, tiesiog žaidėme blogai", - po pralaimėjimo Hjustonui kalbėjo Clippers strategas Docas Riversas.

Jei nežaistų su Grizzlies, tai būtų 42-osios Clippers rungtynės be Chriso Paulo nuo 2011 metų, kai šis atvyko į Los Andželą.

Iki šiol, žaisdama be savo pagrindinio įžaidėjo, Clippers laimėjo 56 proc. Rungtynių (23-18). Arba 63 proc. per pastaruosius tris sezonus, įskaitant ir šio sezono mačą su Rockets (14-8).

Žaidžiant Ch.Paului, Clippers nuo 2011 metų laimėjo 65 proc. rungtynių (203-110).

Be to, jau aštuonios rungtynės iš eilės, kai žaisdama be Ch.Paulo Clippers sugeba peržengti 100 taškų ribą. Per šiuos aštuonis mačus rinko po 110,3 taško, ir tai geresnis rodiklis nei Clippers rezultatyvumo vidurkis šį sezoną (107,3).

 

GREITOS ATAKOS

Clippers per paskutinius du mačus praleido 47 taškus greitose atakose (23,5), kai per pirmuosius keturis – tik 39 (po 9,8). "Leidžiame varžovams pelnyti per daug lengvų taškų",pripažino Blake'as Griffinas.

Tiesa, Grizzlies yra tik 22 komanda lygoje pagal procentinę greitose atakose pelnomų taškų dalį (10,8 %), ir mažiausiai greitose atakose taškų renkanti komanda iš tų, su kuriomis Clippers šį sezoną jau susidūrė.

 

GRIFFINO PATAIKYMAS

B.Griffinas į Rockets krepšį įmetė 35 taškus, taip pat atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus – tai buvo geriausias perdavimų rodiklis komandoje.

Sezono pradžia B.Griffinui individualiai sėkminga - atakuodamas 59,8 proc. taiklumu jis renka po 29,3 taško. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad paskutinėse keturiose akistatose su Grizzlies jo pataikyo procentas tesiekė 35,1.

 

PRAĖJĘS SEZONAS

Praėjusį sezoną abi komandos pasidalijo po dvi pergales, tačiau Clippers laimėjo pastaruosius du tarpusavio mačus.

Labiausiai į akis krenta tai, kad visuose keturiuose mačuose Clippers nesugebėjo pasiekti 100 taškų ribos, nors 2014-15 metais, mesdama po 106,7 taško, buvo antra pagal rezultatyvumą komanda lygoje.

Į Grizzlies krepšį Los Andželo krepšininkai praėjusį sezoną mesdavo vidutiniškai po 92,3 taško.

Kita vertus, grizliai atakavo dar prasčiau. Nors pirmoje sezono akistatoje sumetė 107, kituose trijuose mačuose su Clippers nė karto nesukrapštė nė 90 (vid. 83,7).

 

100 TAŠKŲ RIBA

Grizzlies šį sezoną laimėjo tris iš septynių mačų. Visas tris pergales pasiekė tuomet, kai sugebėjo peržengti 100 taškų ribą.

Tuomet, kai sugeba žaisti rezultatyviai, Grizzlies išties tampa tikru žvėrimi: nuo praėjusio sezono pradžios Memfio komanda laimėjo 92 proc. rungtynių (36-3), kuriose sugebėjo pasiekti 100 taškų ribą.

Ir 59 iš 66 (89 proc.) nuo tada, kai komandai ėmė vadovauti Dave'as Joergeris. Bet.

Mačas Staples Center arenoje užbaigs grizlių penkių rungtynių išvykose seriją. Jos metu Grizzlies įveikė Kings ekipą, tačiau čempionei Warriors pralaimėjo įmetę vos 69 taškus, Blazers ekipai nusileido -19 taškų, o Jutoje taip pat tesukrapštė 79 taškus.