NBA lažybos: Cavs žengs ir trečią žingsnį?


Vieno žmogaus komanda

Cavaliers turėjo būti Didžiojo trejeto komanda. Sėkmės formulė, paimta iš Majamio Heat. Tačiau Kevinas Love ir Kyrie Irvingas yra traumuoti, todėl LeBronas Jamesas vienas turi tempti komandą paskui save.

Ir bent kol kas jam tai pavyksta. L.Jamesas per pirmas trejas NBA finalo serijos rungtynes pelnė 123 taškus ir tai yra fenomenalus rezultatas lygos istorijoje.

Ankstesnis rekordas priklausė lietuvių kilmės amerikiečiui Rickui Barry, kuris per pirmas trejas finalo rungtynes buvo pelnęs 122 taškus. Jerry Westas yra pelnęs 118 taškų, o Michaelas Jordanas 1993 metų finalą pradėjo pelnydamas 117 taškų.

Paskaičiuota, kad L.Jamesas taškais arba rezultatyviais perdavimais prisidėjo prie 200 iš 291 „Cavaliers“ finale pelnytų taškų.

Warriors prieš seriją deklaravo, kad tikslas yra sustabdyti Cavs, o ne LeBroną, tačiau, panašu, kad Vakarų čempionai turės pasukti galvas, kaip spręsti Karaliaus problemą, jei, žinoma, tikisi išgelbėti seriją.

 

Statistika nepalanki kariams

Pirmaudami 2-1 Cavaliers krepšininkai per visą istoriją laimėjo 7 iš 8-nių ketvirtųjų serijos rungtynių atkrintamosiose. Iš paskutinių 29 namų rungtynių Cavaliers laimėjo 27, įskaitant visas 9 prieš Vakarų konferencijos komandas.

Trečiose serijos rungtynėse Cavaliers iš toli atakavo 43 proc. taiklumu (9/21). Cavs šį sezoną laimėjo visas 22 namų rungtynes, kai tritaškių pataikymas siekia 40 proc.

Statistika nepalanki Warriors ekipai, bet neverta pamiršti, kad serijoje su Memfio Grizzlies kariai taip pat atsilikinėjo 1-2, bet po to laimėjo tris mačus iš eilės.

 

 

Traumos nesibaigia

Traumos bene didžiausias Cavs sezono galvos skausmas. Kiek dar turi iškristi žaidėjų, kad jie nelaimėtų?

Matthew Dellavedova, australų įžaidėjas, kurio užduotis pakeisti Kyrie Irvingą, pastarajame mače pasiekė karjeros rekordą – pelnė 20 taškų. Tačiau rungtynių pabaigoje krepšininką ėmė traukti mėšlungis. Nors būta abejonių, ketvirtose rungtynėse M. Dellavedova galės žaisti.

Kitas Cavs gynėjas Imanas Shumpertas susižeidė petį, kai įsirėžė į Draymondo Greeno užtvarą. „Petį jam skauda, bet, laimei, trauma nėra rimta“, - po atliktų tyrimų sakė Davidas Blattas.

Vis dėlto, kokiu pajėgumu I.Shumpertas galės žaisti ketvirtadienio vakarą, lieka neaišku. „Aš jam pasakiau, kad apribosiu jo žaidimo laiką. Jis atsakė: "Ne, tu to nepadarysi". Jis nori žaisti, bet mes turime stebėti jo peties būklę“, - pridūrė D.Blattas.

2.00 Cavaliers taps čempionais