NBA fnalo 2 mačas: „Spurs“ – favoritai, bet LeBronas Jamesas bus pasirengęs 100 proc.


Taip ir nesugebėjęs paaiškinti, kas jo organizmui tiksliai nutiko, kai pirmose NBA finalo rungtynėse pelnęs taškus iš po krepšio susiėmė už kojos ir baigė pasirodymą, LeBronas Jamesas teigia, kad sekmdienio mačui su San Antonijaus „Spurs“ bus pasirengęs.

Nėra abejonės – Majamio „Heat“ ateitis finalo serijoje labiausiai priklauso būtent nuo L.Jameso fizinės formos. Rezultatyviausio atkrintamųjų varžybų žaidėjo, renkančio po 27 taško per rungtynes.

Man viskas bus gerai. Antrosioms rungtynėms turėčiau būti pasiruošęs 100 proc. Treneriai iki sekmadienio liepė daugiau laiko skirti poilsiui, kad kūnas atsigautų“, – aiškino „Heat“ lyderis.

Pirmos rungtynės, kurias „Spurs“ laimėjo 110:95, parodė, kad su Karaliumi Jamesu ir be – „Heat“ yra dvi skirtingos komandos.

L.Jamesuis mėšlungis koją sutraukė likus žaisti 4 min. ir rezultatui esant 94:92 „Spurs“ naudai. Netekusi lyderio „Heat“ ekipa likusią rungtynių dalį pralaimėjo rezultatu 3:16.

L.Jamesas kaltę dėl savo būklės suvertė sąlygoms arenoje, kuriomis teko žaisti pirmąsias rungtynes. Sugedus „AT&T Center“ oro kondicionavimo sistemai temperatūra arenoje viršijo 32 laipsnius karščio, todėl kone visi žiūrovai vėdinosi vėduoklėmis, o žaidėjai prakaitavo taip tarsi būtų saunoje.

„Aš dehidravau taip, kad organizmas man signalizavo, jog daugiau nebegali. Pasiekiau ribą, kai kūnas pasakė „stop“. Aš tiesiog dehidravau. Kai aikštelėje stengiesi daryti viską, žaisdamas tokiomis sąlygomis tiesiog išsenki“, kalbėjo L.Jamesas, kuris su 25 taškais vistiek buvo rezultatyviausias pirmose rungtynėse.

Spurs“ oro sąlygų arenoje nesureikšmino. Po dvikovos Greggas Popovichius pajuokavo, kad tikisi, jog iki antrojo mačo „Spurs“ pavyks apmokėti sąskaitas ir vėdinimas bus vėl įjungtas. Šmaikštavo ir Timas Duncanas, pareiškęs, kad „nuo tada, kai paliko Mergelių salas (iš kur yra kilęs, - red. past.) nieko panašaus nebuvo patyręs“. Tony Parkeris aiškino, kad sąlygos jo nešokiravo, nes panašiomis ne kartą buvo žaidęs prastai vėdinamose arenose Europoje.

Negarantuota L.Jameso būklė ir tai, kad antrasis mačas vėl vyks „AT&T Center“ arenoje, aiškiu favoritu išlaiko „Spurs“ klubą. Per visą istoriją „Heat“ krepšininkai „Spurs“ ekipą išvykoje įveikė vos 3 kartus per 27 rungtynes. 1.47 už tai, kad „Heat“ antrame serijos mače dar nepavyks atsitiesti.