NBA aktrintamosios: Raptors prieš Nets, arba jaunystė prieš patirtį


 Toronto „Raptors“ pasiekė geriausią klubo rezultatą istorijoje, reguliariajame sezone iškovodama 48 pergales, ir atkrintamosiose žais pirmą kartą nuo 2008 metų. Varžovas – Bruklino „Nets“.

„Nets“ pralaimėjo ketverias iš paskutinių penkerių reguliaraus sezono rungtynių. Treneris Jasonas Kiddas leido atsikvėpti lyderiams, ir tai paskatino kalbas, kad „Nets“ sąmoningai siekė žemesnės pozicijos. Rytuose nukritęs iš penktos pozicijos į šeštą, Bruklinas išvengė akistatos su „Bulls“ ir varžovu pirmame etape gavo „Raptors“.

Kodėl „Raptors“ gali atrodyti parankus varžovas? Dėl patirties stokos. „Raptors“ pagrindiniai vedliai – DeMaras DeRozanas, Terrence'as Rossas ir Jonas Valančiūnas – NBA atkrintamosiose dar nėra sužaidę nė vieno mačo. Vienas Paulas Pierce'as atkrintamosiose yra sužaidęs 136 rungtynes, kai dešimt pagrindinių „Raptors“ žaidėjų kartu sudėjus – 156.

Greitis, atletiškumas ir energija – yra mūsų pagrindiniai ginklai. Savo jaunystę bandysime išnaudoti kaip pranašumą“, – kalbėjo „Raptors“ strategas Dwyane'as Casey. Beje, tiek jam, tiek J.Kiddui tai bus debiutas atkrintamosiose, kaip vyr. treneriams.

Raptors“ atkrintamųjų serijose iš viso žaidė šešis kartus, ir tik kartą – 2001 metais – sugebėjo seriją pradėti pergalingai (1-5). 1.65 už tai, kad šįkart bus antras kartas.

Nets“ ir „Raptors“šį sezoną žaidė keturis kartus. Abi komandos iškovojo po dvi pergales. Kiekvienai po kartą pavyko laimėti svečiuose. Visų laikų pergalių balansas taip pat liudija, kad komandos išties apylygės – 36 pergalės „Raptors“ sąskaitoje, 37 – „Nets“.

Raptors“ laimėjo36 iš 45 rungtynių, kai varžovams neleisdavo pelnyti 100 taškų, o „Nets“ pelnomų taškų vidurkis nesiekia šimto – 98,5 („Raptors“ – 101,3). 1.53 už tai, kad abi komandos kartu surinks mažiau nei 199,5 taško.

Be abejo, pagrindiniai Lietuvos krepšinio žvilgsniai bus nukreipti į Jono Valančiūno žaidimą. Gera žinia uteniškiui ta, kad „Nets“ versis be pagrindinio savo aukštaūgio Brooko Lopezo, kuris gydosi traumą. Per keturis reguliariojo sezono mačus su „Nets“ J.Valančiūnas vidutiniškai rinko po 10,3 taško ir atkovojo po 8,8 kamuolio. Tai beveik atitinka sezono vidurkius – 11,3 taško, 8,8 kam.

„Toronto Sun“ apžvalgininkas Ryanas Wolstatas atsakinėdamas į NBA gerbėjų klausimus socialiniame tinkle „Twitter“ atkreipė dėmesį, kad „Nets“ ir „Raptors“ akistatoje – kaip niekd daug X faktorių.

„Seniai mačiau tokią seriją, kurioje būtų tiek daug X faktorių. Amiro Johnsono sveikata? Kuris Deronas Williamsas žais – gerasis ar blogasis? Ar JV išnaudos savo ūgio pranašumą prieš varžovus? Kiek likę Pierce'o ir Garnetto rezerve? Ar Shaunas Livingstonas neutralizuos DeMarą DeRozaną?“, vardijo R.Wolstatas.

Galiausiai jo prognozė: „Jei A.Johnsonas galės žaisti bent 80 proc. savo pajėgumo, seriją 4:3 laimės „Raptors“. Už tokią baigtį: 4.50.