Misija (ne)įmanoma: sustabdyti Gasolį


Ar Ispanijos krepšinio rinktinė tapo vieno žmogaus komanda? Šarūnas Marčiulionis: „Pagal tai, kiek kartų per rungtynes paliečia kamuolį, kiek kartų jam įveda kamuolį, galime sakyti, kad tai vieno žaidėjo komanda. Tačiau atsiminkime, kaip mes prieš dvejus metus bandėme medžioti Tony Parkerį... Sakėme, kad tai jo komanda, o iššovė visai kiti“.

 

Akivaizdu, kad Ispanijos rinktinės suoliukas trumpesnis nei įprastai. Guillermo Hernangomezas, Pablo Aguilaras ir Guillemas Vivesas aikštėje beveik nepasirodo, o pusiau traumuotas Rudy Fernandezas yra tiesiog klaikios sportinės formos. Fernando San Emeterio taip pat blankus.

 

Tačiau vis tiek visi kiti ispanų žaidėjai, apart Gasolio, pelno po 59,5 taško per rungtynes, ir tai solidu. Nuo suolo kylantys ispanai renka po 27,6 taško, kai Lietuvos rinktinės atsarginių indėlis – tik 20,3 taško per rungtynes.

 

35-erių Gasolis neabejotinai yra geriausias krepšininkas šiame čempionate. Tiesiog įstabus. Tačiau siautėti jam padeda ir tai, kad varžovai negali prieš jį naudoti dvigubos gynybos. Nes aplink Gasolį esantys žaidėjai – tikros uždelsto veikimo bombos, kurios bet kada sprogs, jei tik suteiksi tokią galimybę. Sergio Rodriguezas, Sergio Lullas, Nikola Mirotičius ar tas pats Fernandezas.

 

Suprasdamas šį pavojų Vincent'as Collet, prancūzų strategas, taip pat nusprendė nedvigubinti gynybos prieš Gasolį ir visą darbą paliko Rudy Gobert'ui. Prancūzų centras, formaliai gynybos specialistas, nesusitvarkė, tačiau apie riziką dvigubinti gynybą prieš Gasolį kalbėjo ir Jonas Kazlauskas.

 

Ar Jonas Valančiūnas pajėgus apsiginti prieš Gasolį vienas? Neaišku, kaip bus finale, bet iki šiol čempionate teisėjai leidžia labai kietą fizinę kovą. Valančiūnas rungtynių išvakarėse kalbėjo, kad tai ir bus vienas pagrindinių ginklų stabdant Gasolį. Bet.

 

Šiame čempionate jau įsitikinome, kaip neparanku Valančiūnui žaisti prieš vidurio puolėjus, mėgstančius atsitraukti nuo krepšio. Ir tai buvo rungtynėse su belgais, estais... Gasolis kur kas aukštesnio kalibro. Tas pats Andrea Bargnani užmėtė JV metimais iš vidutinio nuotolio, sužaisdamas rezultatyviausias rungtynes turnyre (21).

 

Juolab, kad Gasolis sugeba prisitaikyti. Mače su lenkais, kur ispanų lyderiui teko grumtis su baudos aikštelės monstru Marcinu Gortatu, Gasolis pataikė 6 tritaškius iš 7 ir rungtynes baigė su 30 taškų.

 

Įdomu tai, kad kol kas tai antras rezultatyviausias Gasolio čempionatas per jo karjerą rinktinėje. Rezultatyviau žaidė tik... 2003 metų Europos čempionate, kai rinko po 25,8 taško per rungtynes. Šiame čempionate jo taškų vidurkis yra 25,6. Gasoliui į Lietuvos rinktinės krepšį reikia įmesti 28 taškus, kad vidurkis pakiltų iki 25,9.