LKL įžvalgos: 5 individualių pasirodymų skerspjūvis


Martynas Mažeika („Neptūnas“) per pirmas ketverias LKL rungtynes pataikė 11 tritaškių iš 14 (79 proc.taiklumas!), tačiau per pastaruosius tris mačus iš toli nepataikė nė karto (0/3). LKL lygoje M.Mažeika jau 67 min ir 38 sek. žaidžia nepataikydamas tritaškio.  

 

Dar nebuvo LKL rungtynių šį sezoną, kuriose Gediminas Orelikas nepelnytų tritaškio. Ypač įspūdingai G.Orelikas iš toli atakuoja pastaruoju metu – 16/24 (67 proc.) per pastarąsias trejas rungtynes. Tai buvo rungtynės su „Žalgiriu“, „Neptūnu“ ir „Mažeikiais“, per kurias G.Orelikas rinko po 19,0 taško, net 84 proc. savo taškų pelnydamas tolimais metimais. Iš viso šį sezoną beveik 60 proc. savo taškų G.Orelikas surenka tritaškiais.

 

Julius Jucikas yra vienintelis žaidėjas lygoje, per kiekvienas rungtynes pelnantis dviženklį taškų skaičių. Po 9 rungtynių „Šiaulių“ aukštaūgio vidurkis yra 15,4, ir 10 taškų, kuriuos įmetė į „Žalgirio“ krepšį, kol kas yra nerezultatyvausios J.Juciko rungtynės šį sezoną. Tiesa, 205 cm ūgio vidurio puolėjas dar neatliko nė vieno dvigubo dublio.

 

 Artūras Jomanas rungtynėse su Šiauliais pelnė 15 taškų ir atkovojo 16 kamuolių:

 

 

Žygimantas Janavičius yra LKL lyderis pagal rezultatyvius perdavimus (7,1), tačiau į save „Lietkabelio“ įžaidėjas dėmesį atkreipė ne tik dėl to. Dėmesio centre Ž.Janavičius buvo atsidūręs ir, pavyzdžiui, po rungtynių su „Dzūkija“, kuriose prametė visus dvylika metimų (0/12). Tiesa, pataikymo reikalai taisosi. Jau tris mačus iš eilės Ž.Janavičiui pavyko peržengti dvienklę taškų ribą, kas per pirmus šešis turus nebuvo pavykę nė karto. Didesnis rezultatyvumas kainavo smukus5 rezultatyvių perdavimų skaičių, o paties Ž.Janavičiaus žaidimo pokyčiai neturėjo (kol kas neturi) jokios įtakos „Lietkabelio“ žaidimui – Panevėžys ir toliau išlieka pralaiminčia komanda (3-6).

Ž.Janavičiaus žaidimo pokyčiai :

Per pirmus 6 turus: 6,5 tšk., 7,8 rez. perd.

Per paskutinius 3 turus: 12,0 tšk., 5,7 rez. perd.

 

 

Arnas Labuckas LKL lygoje žaidžia aštuntą sezoną. Nė viename iš ankstesnių šio krepšininko taškų vidurkis nebuvo dviženklis. Praėjusį sezoną Šiauliuose A.Labuckas rinko po 6,5 taško, o rezultatyviausią sezoną sužaidė 2011-12 metais, kai atstovaudamas Prienų klubui rinko po 9,9. Šį sezoną A.Labuckas pelno po 16,7 ir pirmauja lygoje ne tik pagal rezultatyvumą, bet ir atkovotus kamuolius – 7,2. A.Labuckui šis sezonas kol kas geriausias ir pagal aikštelėje praleistas minutes (33,5), ir pagal tritaškių pataikymą (40,4 proc.). Tiesa, žaisti prieš apatinėje lentelės pusėje esančius varžovus A.Labuckui sekasi geriau nei prieš Top-5 komandas.

A.Labucko rezultatyvumas:

Prieš Bottom-5 komandas: 19,2

Prieš Top-5 komandas: 13,5*

* – Prienai“ dar nežaidė su „Žalgiriu“