Lietuvos rytas vs. Žalgiris – 10 esminių statistikos faktų


 

LKL lygoje – pirmoji sezono „Lietuvos rytoir „Žalgirioakistata.

 

Lietuvos rytas 1.53, Žalgiris 2.33

 

1. „Žalgiris“ laimėjo tris iš paskutinių šešių rungtynių su „Lietuvos rytu“, vykusių Vilniuje. Būtent Vilniuje žalgiriečiai iškovojo ir lemiamą pergalę praėjusio sezono LKL pusfinalio serijoje, po kurios žengė į finalą.

2. „Lietuvos ryto“ gretose liko vos trys žaidėjai menantys pernykštį pralaimėjimo kartėlį. Dabartinis žalgirietis Darius Songaila tuomet buvo kitoje barikadų pusėje ir pirmajame pusfinalio mače, į „Žalgirio“ krepšį įmesdamas 28 taškus, sužaidė kol kas rezultatyviausias savo karjeros rungtynes LKL lyjoje.

3. LKL sezono pradžia sėkmingiau susiklostė „Lietuvos ryto“ ekipai, kuri dar nepralaimėjo nė vienerių oficialių rungtynių. Vilniečiai LKL čempionate iškovojo šešias pergales iš tiek pat galimų. Nors tiek Alytaus „Dzūkija“ (73:86), tiek Šiaulių „Šiauliai“ (92:98) kabinosi „Lietuvos rytui“ į atlapus, nei vienai, nei kitai komandai įkasti sostinės krepšininkams nepavyko.

4. Tuo tarpu pirmasis sezono mėnuo dabar trečioje vietoje esančiam „Žalgiriui“ (5-1) buvo gerokai sunkesnis ir aikštėje, ir už jos ribų. Kurį laiką dėl FIBA draudimo naujokų registruoti negalėjęs klubas jau gavo vieną skaudų antausį, 75:76 pralaimėjęs Dainiaus Adomaičio treniruojamiems Utenos „Juventus“ krepšininkams.

5.Pirmoji savaitė tarptautiniuose turnyruose komandoms susiklostė skirtingai, tačiau abiejų komandų pasirodymai buvo pozityviai nuteikiantys. „Lietuvos rytas“ namusoe 92:65 sutraiškė gerokai susilpnėjusią Belgrado „Partizan“ ekipą, o „Žalgiris“ išvykoje garbingai pasipriešino Eurolygos vicečempionams Madrido „Real“ krepšininkams – 71:80.

6.Neatsiejamas Virginijaus Šeškaus filosofijos elementas – tritaškiai. „Lietuvos rytas“ šiemet pirmauja LKL pagal mestus tritaškius, kurių vilniečiai paleidžia net 29 per rungtynes („Žalgiris“ aštuntas lygoje – 20 tritaškių per rungtynes), bet išlaiko solidų 38,5% pataikymą („Žalgiris“ – 35,8%).

7. „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ akistatose – jau aštuoni mačai iš eilės, kai rungtynes laimi ta komanda, kuri laimi ketvirtą kėlinį.

8. „Lietuvos rytas“ šį sezoną LKL lygoje renka po 90,0 taškų per rungtynes. Dviejuose iš pastarųjų trijų mačų su „Žalgiriu“, vykusų Vilniuje, „Lietuvos rytas“ pelnė būtent 90 taškų.

9. Po 14,5 taško renkantis Martynas Gecevičius yra rezultatyviausias „Lietuvos ryto“ žaidėjas LKL lygoje. „Žalgirio“ gretose rezultatyviausias yra Lukas Lekavičius, pelnantis po 12,8. Tačiau Lukas Lekavičius savo karjeroje dar niekada nėra žaidęs prieš „Lietuvos rytą“.

10. Paulius Jankūnas LKL lygoje jau sužaidęs 55 mačus prieš „Lietuvos rytą“. 33 iš jų „Žalgiris“ laimėjo. P.Jankūnas į „Lietuvos ryto“ krepšį yra įmetęs 570 taškų – daugiau nei bet kuris kitas žaidėjas tarpusavio mačuose LKL lygoje.