„Lietuvos rytas“ vs. „Crvena Zvezda“: penki faktai


Lietuvos rytas 1.50, Crvena Zvezda 2.55


Vilniaus „Lietuvos rytas“ iš Belgrado parsivežė 6 taškų deficitą (82:88) ir šiame sezone dar nė sykio nenugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos, tačiau yra beveik tobulas Europos taurės atkrintamųjų varžybų formato specialistas:

1) „Lietuvos rytui“ tai bus dešimta kova Vilniuje tokio formato (vienas mačas svečiuose, vienas – namuose) Europos taurės atkrintamosiose varžybose. Iki šiol Vilniaus klubas laimėjo visus tokius mačus namuose (9:0).

2) Maža to, „Lietuvos rytas“ net 5 sykius savo arenoje panaikino po pirmojo mačo išvykoje turėtą deficitą. Didžiausias skirtumas, kurį Vilniaus klubui pavyko panaikinti lemiamu maču namuose siekė 13 taškų, o vidutiniškai – 4,6.

3) Europos taurėje „Lietuvos rytas“ žaidžia šeštą sezoną ir kol kas tik sykį nepateko bent į pusfinalį (3 finalai, 2 čempiono titulai). Tai nutiko debiutiniame sezone Europoje 2004-aisiais, kai „Lietuvos rytas“ ketvirtfinalyje suklupo prieš Jeruzalės „Hapoel Migdal“. Nuo to laiko „Lietuvos rytas“ nepralaimėjo nė vienos (!) tokio formato serijos (iš dviejų rungtynių) turnyre.

4) Tiesa, šiame sezone su „Crvena Zvezda“ ekipa „Lietuvos rytas“ žaidė jau tris sykius ir kol kas patyrė tik pralaimėjimus. Klubų keliai buvo susikirtę ir Eurolygoje, kai „Crvena Zvezda“ Belgrade nugalėjo 88:77, o Vilniuje – 99:75.

5) Tarpusavio dvikovose „Lietuvos rytas“ kol kas neišsprendė 221 cm milžino Bobano Marjanovičiaus problemos (vid. 19,3 tšk., 7,7 atk. kam. ir 29,3 naud. bal. per vos 21 min.). Tiesa, kitiems varžovams tokio pavojaus buvęs žalgirietis nekelia. Atmetus kovas su „Lietuvos rytu“, B.Marjanovičiaus vidurkiai šio sezono Eurolygoje ir Europos taurėje siektų vos 6,8 tšk., 5,6 atk. kam. ir 10,3 naud. bal. per 16 min.