Lietuva vs. Turkija: 10 esminių statistikos faktų


 

 Pasaulio krepšinio čempionate atėjo ketvirtfinalio kovų metas. Pirmieji dėl kelialapio į pusfinalį susikaus Lietuvos ir Turkijos krepšininkai.

1. Lietuvos rinktinė šiame pasaulio čempionate per šešis mačus pralaimėjo tik kartą – Australijai, kurią turkai eliminavo aštuntfinalyje. Turkija Ispanijoje pralaimėjo JAV ir Ukrainai.

2. Paskutinį kartą Lietuvos ir Turkijos keliai buvo susikirtę 2011 metais, kai Europos čempionatas vyko Lietuvoje. Grupės mačą lietuviai laimėjo 75:68. Omeras Asikas nepramesdamas nė karto atliko dvigubą dublį (11 taškų, 13 atk. kamuolių), o iš dabartinės Lietuvos rinktinės sudėties tuomet žaidė K.Lavrinovičius, Jasaitis, Jankūnas ir Pocius.

3. 2006 metų pasaulio čempionate Lietuvos ir Turkijos rinktinės žaidė dukart – abu kartus laimėjo turkai (74:76 ir 84:95).

4. Pirmose šio čempionato rungtynėse lietuviai į Meksikos krepšį įmetė 87 taškus, ir tai kol kas vienintelis kartas čempionate, kai lietuviams pavyko peržengti 80 taškų ribą. Turkai nėra pelnę daugiau 77 taškų. Turkija yra pati nerezultatyviausia komanda (71,7) iš tų, kurios pateko į ketvirtfinalį. 1.24 kad abi komandos surinks mažiau nei 153,5 taško. 

5. Turkai taip pat yra netaikliausiai dvitaškius metanti komanda iš tų, kurios žais ketvirtfinalyje (47,0 proc.).Tačiau aštuntfinalyje jie eliminavo taikliausiai iš toli čempionatą šaudžiusią ekipą – Australiją (47,9 proc.).

6. Lietuva yra mažiausiai kamuolių perimanti komanda šiame čempionate – vos po 4,2 per rungtynes.

7. Turkija yra dažniausiai klystanti komanda iš tų, kurios tęsia kova ketvirtfinalyje – po 15,0 klaidų per rungtynes.

8. Du pergalę atnešusius tritaškius paskutinę rungtynių su Australija minutę pelnęs Emiras Preldzičius čempionate ne tik renka po 12,5 taško, bet ir atkovoja po 5,3 kamuolius bei atlieka po 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

9. Iki dviejų sensacingų tritaškių mačo su australais pabaigoje, E.Preldzičius iš paskutinių devynių tolimų metimų buvo pataikęs vos vieną. Beje, 4 iš 8 tritaškių, kuriuos įmetė šiame čempionate, E.Preldzičius įmetė ketvirtuose kėliniuose.

10. Grupės varžybose Lietuvos rinktinė kiekviename mače turėjo vis kitą rezultatyviausią žaidėją – Mačiulį, Motiejūną, Juškevičių, Seibutį ir Valančiūną. 22 taškus pelnęs Valančiūnas buvo rezultatyviausias aštuntfinalyje – taigi Raptors centras jau du mačus iš eilės iš lietuvių sužaidė rezultatyviausiai. 2.50 kad Valančiūnas bus rezultatyviausias mačo žaidėjas.